Instalacja Windows 7 na nowym laptopie

Witam,

Posiadam laptopa z oryginalnym Win7, który był już zainstalowany przy zakupie. Nie mam płyty instalacyjnej Win7, tylko naklejkę z kluczem pod spodem. Mój laptop rozbił się i postanowiłem kupić nowy, bez systemu. W jaki sposób zainstalować na nowym system używając mojego klucza? Mam pobrać gdzieś Win7 i uaktywnić czy mogę wykonać w jakiś sposób obraz płyty z wykorzystaniem obecnego komputera?

Nie da rady. Na tamtym laptopie miałes Windowsa w wersji OEM, czyli przypisanego do tamtego, konkretnego egzemplarza. Chcąc zainstalować system na nowym sprzęcie, musisz kupić nową licencję.

Nawet jeżeli pożyczę płytę z oryginalnym Win7 od kolegi i wpiszę klucz z naklejki to nie zadziała?

Nie, nie zadziała. Najważniejszy jest ten klucz, płytę możesz sobie nawet z neta ściągnąć.

Ok, rozumiem. Przy okazji zapytam, czy można samemu wypalić płytę z Win7 tak, żeby w przyszłości przeinstalować z niej system?

Pytanie czy można, wiec odpowiedź krótka - tak, można.

Jak to zrobić?

Ściągnij odpowiedni obraz jaki Cię interesuje czy to Home Premium czy to Ultimate wypal na CD i wszystko.

A nie można takiego obrazu wykonać z poziomu Win7, tak żeby nie pobierać z Internetu jakiś kopii?

Nie, nie można, chyba że masz laptopa, wtedy możesz sobie zrobić płyty przywracania systemu, ale to nigdy nie jest czysty Windows i zadziała praktycznie tylko na takim sprzęcie, na jakim kopia była robiona.