Instalacja Windows 7 na starym laptopie

(Jony8988) #1

Witam, posiadam laptopa Toshiba l30-101 na którym chciałbym zainstalować Windows 7 ( 32 bit ) i mam parę pytań, chciałbym otrzymac odp w taki sam sposób:

1. Specyfikacja - Intel Celeron M - 1.46 GHZ , 1gb ram... dobrze będzie chodzić windows 7 ? win XP chodzi super, nigdy się nie zawiesił, sam byłem zaskoczony że tak słąby procek oracuje tak stabilnie

2. Jakie sterowniki do karty graficznej dla windows 7 ? do XP i VIsty są , nie stety to Windows 7 nie znalazłem...

3. jaki procesor mogę kupić i nie będzie problemu z działaniem - Socket 479 mPGA ( na allegro znalazłęm Intel 2x 1.8 ghz ) FSB - 533 mhz\

4. jeśli wsadzę taki procesor jak powyżej to odczuję dużą różnicę ??? ( zamierzam kupić jeszcze 2x 1gb ram - razem 2gb ram ddr2 )

(Freeq52) #2

Na tym sprzęcie będzie chodzić słabo, mocno obciąży laptopa - ogólnie nie polecam - jest po prostu za słaby na Win7. Poza tym po co chcesz zmieniać system? Do tego laptopa XP nadaje się idealnie, więc po co Ci 7? Szybciej dzięki niemu na pewno nie będzie chodził (mówię o tej konfiguracji). Jak chcesz mieć koniecznie Win7 na laptopie to wg mnie o tej Toshibie zapomnij... Po prostu nie będzie żadnej korzyści po wgraniu tego systemu.

(flaszer) #3

Było mnóstwo podobnym wątków na ten temat. Twój laptop nie podoła nowemu systemowi od Microsoftu, niestety, taka prawda.

(Jony8988) #4

i tu się mylicie !!

PS: udało mi się zainstalowac sterowniki do karty graficznej, zadzialaly te od Visty

(Starkowski Dawid) #5

'Ć' to częsty problem. Można to naprawić w ustawieniach ATI.