Instalacja Windows 7 - problem

Witam. Mam zainstalowany Windows 7 Ultimate 64bit, ale od jakiegoś czasu chodzi on strasznie wolno, więc co oczywiste chciałbym go sobie przeinstalować. Nie mam zamiaru bawić się w manualne czyszczenie i różne programy. I tu pojawia się problem. Na naklejkach na obudowie laptopa mam dwa klucze, jeden do Win Vista, drugi do Win 7 Professional. Aktualnie korzystam z Ultimate. Mam do niego klucz, ponieważ został on doinstalowany po kupnie laptopa. Niestety, nie mam do niego płyty instalacyjnej. Chciałbym taką zdobyć, ale w panelu System mam zamiast HP Compaq pokazane logo Acer’a, znaczące że niby system został zarejestrowany na komputerze owej firmy. Identyfikator zawiera wyraz OEM, i nie wiem co to oznacza. Więc - dwa główne pytania:

Cześć,

 

Ad. 2 jeżeli posiadasz licencję na ten system to nie powinno być problemu z ponowną aktywacją systemu. Nie bardzo jednak wiem co masz na myśli pisząc, że system został wgrany. Posiadasz licencję na ten system?

  1. Proszę http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_7.html

 

  1. Nie wiem skąd masz klucz do wersji Ultimate (znaczy domyślam się skąd ;)), ale ten z wersji Professional nie zadziała z wersją Ultimate. Jeśli chcesz mieć legalny Windows 7 Ultimate, musisz go kupić.

Klucz jest w 100% legalny, instalowany z pudełka (Win 7 był kupiony). Cały szkopuł w tym że nie mogę znaleźć płyty. Odyniec zapraszam na PW, podam Ci moje dane kontaktowe, to Ci to dogłębnie wyjaśnię, może wtedy łatwiej będzie Ci jakoś mi pomóc ;/.

To jak masz klucz pobierz Windows 7 Ultimate z linku i wprowadź go. Nie potrzeba do tego Twoich danych kontaktowych.

No dobra, ale czy to że w identyfikatorze mam napis OEM coś zmienia? No i zamiast zarejestrowanego na HP Compaq mam na Acer?

Dla wersji pudełkowej (BOX) systemu nie ma to znaczenia.

Okej, dziękuje bardzo za pomoc, dalej już chyba sobie poradzę. Tak z innej beczki, Windows 7 ma wbudowane sterowniki do karty sieciowej, ale czy nie lepiej  by było gdybym jednak wypalił sobie potrzebne sterowniki na płytę?

Możesz zainstalować po instalacji. Chyba że to jakiś rzadki układ, do którego nie ma w systemie sterowników, wtedy możesz je sobie pobrać wcześniej gdzie chcesz.

Windows 7 rozpoznaje większość obecnie używanych podzespołów i instaluje odpowiednie sterowniki już na etapie instalacji systemu. Jeśli masz jakieś wątpliwości pobierz je ze strony producenta płyty głównej i pozostałych podzespołów. Wypalać na płycie nie musisz, wystarczy, że masz je na pendrive, innym dysku/partycji.

Jaką masz płytą główną (producent i dokładny model)?

Płyta główna: Wistron 3616

Dźwiękowa: Conexant Cx20561 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]    PCI

Zapomniałem, że to jest laptop, najlepiej jak podasz jego dokładny symbol (lub link do strony producenta dokładnie tego modelu)

HP CompaQ Presario CQ70