Instalacja Windows 7 - problem

(Przemasxd27) #1

Witam. Mam zainstalowany Windows 7 Ultimate 64bit, ale od jakiegoś czasu chodzi on strasznie wolno, więc co oczywiste chciałbym go sobie przeinstalować. Nie mam zamiaru bawić się w manualne czyszczenie i różne programy. I tu pojawia się problem. Na naklejkach na obudowie laptopa mam dwa klucze, jeden do Win Vista, drugi do Win 7 Professional. Aktualnie korzystam z Ultimate. Mam do niego klucz, ponieważ został on doinstalowany po kupnie laptopa. Niestety, nie mam do niego płyty instalacyjnej. Chciałbym taką zdobyć, ale w panelu System mam zamiast HP Compaq pokazane logo Acer'a, znaczące że niby system został zarejestrowany na komputerze owej firmy. Identyfikator zawiera wyraz OEM, i nie wiem co to oznacza. Więc - dwa główne pytania:

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Ad. 2 jeżeli posiadasz licencję na ten system to nie powinno być problemu z ponowną aktywacją systemu. Nie bardzo jednak wiem co masz na myśli pisząc, że system został wgrany. Posiadasz licencję na ten system?

(Odyniec_Stary) #3
  1. Proszę http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_7.html

1. Nie wiem skąd masz klucz do wersji Ultimate (znaczy domyślam się skąd :wink:), ale ten z wersji Professional nie zadziała z wersją Ultimate. Jeśli chcesz mieć legalny Windows 7 Ultimate, musisz go kupić.

(Przemasxd27) #4

Klucz jest w 100% legalny, instalowany z pudełka (Win 7 był kupiony). Cały szkopuł w tym że nie mogę znaleźć płyty. Odyniec zapraszam na PW, podam Ci moje dane kontaktowe, to Ci to dogłębnie wyjaśnię, może wtedy łatwiej będzie Ci jakoś mi pomóc ;/.

(Odyniec_Stary) #5

To jak masz klucz pobierz Windows 7 Ultimate z linku i wprowadź go. Nie potrzeba do tego Twoich danych kontaktowych.

(Przemasxd27) #6

No dobra, ale czy to że w identyfikatorze mam napis OEM coś zmienia? No i zamiast zarejestrowanego na HP Compaq mam na Acer?

(Odyniec_Stary) #7

Dla wersji pudełkowej (BOX) systemu nie ma to znaczenia.

(Przemasxd27) #8

Okej, dziękuje bardzo za pomoc, dalej już chyba sobie poradzę. Tak z innej beczki, Windows 7 ma wbudowane sterowniki do karty sieciowej, ale czy nie lepiej  by było gdybym jednak wypalił sobie potrzebne sterowniki na płytę?

(Odyniec_Stary) #9

Możesz zainstalować po instalacji. Chyba że to jakiś rzadki układ, do którego nie ma w systemie sterowników, wtedy możesz je sobie pobrać wcześniej gdzie chcesz.

(Cedar) #10

Windows 7 rozpoznaje większość obecnie używanych podzespołów i instaluje odpowiednie sterowniki już na etapie instalacji systemu. Jeśli masz jakieś wątpliwości pobierz je ze strony producenta płyty głównej i pozostałych podzespołów. Wypalać na płycie nie musisz, wystarczy, że masz je na pendrive, innym dysku/partycji.

Jaką masz płytą główną (producent i dokładny model)?

(Przemasxd27) #11

Płyta główna: Wistron 3616

Dźwiękowa: Conexant Cx20561 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]    PCI

(Cedar) #12

Zapomniałem, że to jest laptop, najlepiej jak podasz jego dokładny symbol (lub link do strony producenta dokładnie tego modelu)

(Przemasxd27) #13

HP CompaQ Presario CQ70