Instalacja Windows 7 - problemy z płytką

(system) #1

Witam

Ściągnąłem sobie wczoraj z MSDN Windowsa 7. Więc wszystko legalnie żeby nie było. I chciałem go sobie wgrać jako główny system. Nagrałem zawartość na płytkę DVD przy pomocy Nero jako płytka DVD z danymi. Wsadziłem do kompa, reset i niestety nic. Przez chwilę miga kursor w lewym górnym rogu monitora i później już się ładuje normalnie XP. W Biosie mam ustawione bootowanie z CDromu oczywiście.

Jak sćiągałem Windowsa to była taka nazwa: Windows 7 Professional (x86) - DVD (Polish) Więc to chyba nie jest obraz? W ściagniętym folderze z Windowsem mam taką zawartość:

folder boot

folder efi

folder sources

folder support

folder upgrade

autorun.inf

bootmgr

setup.exe.

I tą zawartość nagrałem na DVD jak już mówiłem przy pomocy programu Nero 9. Dlaczego jak odpalam z niej kompa to się nie bootuje? To na pewno wina nagrania ponieważ mam w domu 6 komputerów i na żadnym się nie instaluje. A wszystkie spełniają wymagania Windowsa 7. Bardzo bym prosił o pomoc co zrobić żeby ta płytka była bootowalna. Jak ją nagrać i czy to jak nagrałem jest źle. Z góry wszystkim dziękuję.

(Łukasz14) #2

Karolc7777 , nagrałeś pliki o.O

Wypal obraz płyty, a nie pliki i się nie dziw, że płyta nie jest bootowalna bo nie ustawiłeś tego ;]

(system) #3

No dobra, ale skąd mam wziąść ten obraz płyty? I jak ustawić żeby była bootowalna. Przepraszam, ale nie jestem w tym biegły więc jak mógłbym prosić troszkę więcej szczegółów?

(Godlike) #4

Po prostu nie rozpakowywuj tego co sciagnales tylko otworz plik z obrazem 7 przy pomocy nero.