Instalacja Windows 7 z gotowych plików ,bez .iso

Witam,

W związku z tym,że sprawa jest odrobinę skomplikowana,przejdę od razu do rzeczy.

Przy prezentacji pewnego sprzętu AGD (już nawet pominę czego ) pracownik uszkodził mi chłodzenie w laptopie HP DV7 11-99ew.Laptop poszedł do serwisu,poprosiłem o nie ruszanie danych,tak więc odesłano mi laptopa ze sprawnym chłodzeniem i nieodpalającym się Windowsem :confused:

Wyskakuje “Uruchom system Windows normalnie” albo z naprawianiem.Obie opcję doprowadzają mnie do czegoś co powinno być centrum odzyskiwania systemu ,ale kończy się jakimś błędem i system nie startuje.

Mam partycję do przywracania,jednak zależy mi bardzo na danych,więc postanowiłem wypalić płytkę z posiadanym systemem (Windows 7).

Tu jednak pojawia się kolejny problem,posiadam internet z Play’a,którego prędkość momentami jest prawie ujemna,więc pobranie czegokolwiek powyżej 600mb to zabójstwo.Wziąłem więc płytkę od kolegi,który zamiast nagrać mi .iso nagrał mi gotowe pliki :confused:

Czyli,jak włożę płytę do włączonego komputera,jest autostart i wszystko gra,w eksploratorze pokazuje mi normalne foldery,jednak taka płytka nie chcę się bootwać :confused:

Ustawiałem wszystko co się dało,wyłączałem dyskietki i za nic nie idzie.Żadnego błędu,czy czegokolwiek.Myśli chwilę i znowu próbuje włączyć 7 z dysku.

Moje pytanie brzmi,czy da się w jakiś sposób przerobić te pliki,na obraz .iso,żebym normalnie mógł wgrać system ?

http://www.rt7lite.com/downloads.html

Myślałem o tym narzędziu,ale ten 1GB WAIK’u do ściągnięcia :confused:

Z góry dziękuję za pomoc,gdyż bardzo potrzebuję tamtych danych do pracy.

Pozdrawiam

Normalne instalowanie jest właśnie z takiej płyty którą posiadasz a nie z pliku iso.

Przestaw w biosie kolejność urządzeń, z których komputer startuje - ustaw CD/DVD jako pierwsze

To super w takim razie :slight_smile:

Ustawiłem,ale nic nie dało.Pierwsze jest właśnie DVD/CD,drugie HDD.

Być może płyta została źle nagrana i nie umożliwia startu komputera.

ściągnij i wypal ubuntu, zbootuj komputer, podepnij pendriva, albo zewnętrzny hdd, zgraj co ci potrzeba i zrób potem normalne recovery…

Chyba wina płyty,bo wystartowało po resecie BIOS’u,ale w połowie wyskoczyło,że nie może zakończyć instalacji :confused:

Będę próbował z ubuntu

Dziękuje wszystkim za pomoc

Dokładnie to co poradził sniper00.

Przy pomocy LiveCD z GNU/Linux, np. Ubuntu odpal komputer (najpierw nagraj to .iso).

Następnie bezproblemowo zgrasz wszystkie dane i z laptopem będziesz mógł robić co chcesz (polecam zareklamowanie usługi w serwisie).

Powinni jakoś to zrekompensować, bo rozwalili Ci system i jeszcze nie wiesz, czy dane są całe :smiley:

Dodam, tak na przyszłość, że z laptopa powinieneś przed wysłaniem do serwisu zgrać dane i wysyłać pustego pod względem danych.

Ok,spróbuję :slight_smile:

Mądry Polak po szkodzie :stuck_out_tongue: