Instalacja Windows 7 z Recovery Disk obok Windows 8

Witam,

Chciałbym zainstalować Windows 7 (mój stary system) obok Windowsa 8 (obecny) ponieważ niektóre gry i programy nie działają mi na “ósemce”.

I tu rodzi się pytanie: Czy da się zainstalować Windowsa z Recovery Disk obok drugiego systemu?

Mam również zewnętrzny dysk twardy - może na nim się da?

Powiem tylko, że Windows 7 był fabrycznie zainstalowany w komputerze a kopia była robiona od razu po instalacji.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź!

PS. Jeśli to powinno być w dziale o Windows 8 to przepraszam

Teoretycznie tak.

Trzeba zrobić tak:

Utworzyć dwie dodatkowe partycje jedna pod Win 7 a drugą bootowalną małą

Władować Win 7 na tą partycję

Napisać bootloader na małą

Pozmieniać wpisy w niektórych plikach w Win 8 i Win 7

Cały dzień roboty !!

Łatwiej sformatować dysk

Władować Win 7 z recovery (tylko nie wiem po co ci system ze smieciami - łatwiej zainstalować ze zwykłej płyty)

Na druga partycje władować Win 8 i samo ci się utworzy wybór systemu

Pozdrawiam

Recowery zapewne przywróci obraz całego dysku, więc usunie wszystkie dane (system będzie taki jak po pierwszym uruchomieniu laptopa).

Jak już musisz i możesz to postaw czystą 7 zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Tak jak kolega mówi, prościej i szybciej jest bez kombinowania z recovery, zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Można też przywrócić system tylko na jednej partycji, bez ruszania innych. Tylko pytanie, czy boot-owanie oba systemy wykryje w takim przypadku.

Najlepiej chyba faktycznie postawić Win 7 osobno, ale czy wtedy nie walnie się wybór systemu? Jak pewnie część z Was wie, wybór systemu w Win8 został mocno zmieniony, nie ma już czarnego pola z białymi literkami, więc może się coś posypać, albo drugiego systemu nie odczyta.

Dobra pobrałem plik ISO Windowsa 7 Home Premium (Na taki mam kod na nalepce pod laptopem) stąd http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/windows-installation-discs/bbab3dde-0a28-4244-b7c8-826f8f10dc10?msgId=fa9184c6-2f4b-46a2-97bb-fea38d8b2da6.

Zamierzam podzielić mój dysk (w kompie) na 4 partycje (miałem 3) i teraz mam problem:

W “Komputer” mam, że mój dysk ma 62,8 gb miejsca.

Ale w “Zarządzanie dyskami” przy próbie zmieniejszenia go o 50000 mb pisze, że mam wolne tylko ok.45 gb.

Wiecie gdzie znikła reszta?

Dopisane później…:

Mój dalszy plan to odpalenie instalki Win7 i zainstalowanie go na drugiej (stworzonej wcześniej) partycji.

Coś takiego zadziała?

Czy usunie mi Win8 przy instalacji?