Instalacja Windows 7

Więc jak wyżej zaopatrzyłem się w najnowsze dziecko microsoftu i teraz mój problem jest następujący: teraz mam xp professional sp3 i chhcialbym miec dwa systemy ten co do tej pory i win7. Czy muszę dla win7 stworzyć nową partycję czy jest możliwość zainstalowania do jako 2 systemu na c(oczywiście wolałbym ten wariant)? i czy nie będą ze sobą kolidowały? Jak to ma wyglądać w praktyce ? :slight_smile: Pzdr.

Musisz zainstalować na osobnej partycji

:slight_smile:

Osobna partycja jest koniecznością, chyba że chcesz pożegnać się z XP i swoimi danymi. :stuck_out_tongue: Systemy nie będą się kolidowały, będziesz miał możliwość wyboru jednego z tych dwóch systemów przy stracie (z którego chcesz korzystać).

Ok, rozumiem, jeszcze jeden problemik mam: wiec teraz jestem zmuszony do usunięcia jednej partycji i stworzenia dwóch z tej samej przestrzeni a moje pytanie to : ile zostawić win7 ‘do myslenia’ miejsca na partycji przeznaczonej dla tego systemu ?? :slight_smile:

Dla systemu Windows 7 spokojnie wystarczy partycja 20-25GB.

Nic nie usuwaj!Chyba że chcesz XP od nowa instalować.

Usuń najpierw niepotrzebne pliku(temp,pamięć przeglądarki…),potem defragmentacja dysku i dalej zmniejszasz rozmiar partycji na której masz XP i z wolnego miejsca tworzysz nową partycję na której możesz zainstalować win7

no jeszcze podaj narzędzie którym ma to zrobić nie uszkadzając istniejącego systemu

:slight_smile:

Sorki.Śpieszyłem się z postem żebyś sobie kuku nie zrobił :smiley:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

ale ja myślałem nie o partycji na której mam win xp tylko zupelnie innej. ale zrobie chyba tak jak napisałeś kwalimir :wink: czyli nic się nie stanie z xp jak zacznę mu ograniczać miejsce za pomocą tego programu ?? :slight_smile:

Nic mu się nie stanie, ale jeśli masz gdzieś wolną partycję to z niej wydziel miejsce dla Windows Seven.

Przy bawieniu się z partycjami istnieje zawszę ryzyko że coś pójdzie nie tak.Jednak program do którego link podałem używałem sam wielokrotnie i jak do tej pory bez problemów.

Mam pytanka dwa co do tworzenia nowej partycji w tym programie na ktorej bedzie seven. ona ma byc primary czy logical ? i o co chodzi z tymi kilobajtami(Cluster Size) ??

Dodane 16.11.2009 (Pn) 18:59

Prosze o pomoc! :wink:

Logical,w Cluster Size zostaw wartość domyślną.

(sorry za literowki ale jak wcisne alt i litere np s lub c to mi sie od razu wylacza wiadomosc tzn sie wysyla od razu.)Dzieki, wszystko juz smiga jak nalezy tylko teraz mam problem… nic mi nie dziala tzn dzwieku nie ma, (mam sb xtrememusic), no i gry nie dzialaja mi w tej win 7 ;/ czy ma przeinstalowac wszystkie sterowniki?? czy jak pozostana ona na partycji gdzie jest xp to wszystko bedzie dzialalo ?? prosze o pomoc ponownie :))

Musisz zainstalować sterowniki pod kontrolą win7 (podaj model płyty głównej, karty graficznej itp. to sprawdzimy czy są).

Większość gier wymaga w nowym systemie ponownej instalacji - i zostaw w spokoju partycję z xp.