Instalacja windows 7

Dzisiaj postanowiłem zreinstalować sobie system, bo już mulił i podczas instalacji pojawił się problem. Otóż podczas wyboru, gdzie ma być zainstalowany system, wyskoczył mi taki błąd:

winnnnn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pierwszy raz mi się to zdarza. O jakie sterowniki woła?

Poniżej specyfikacja kompa. Jeśli coś więcej potrzebne, to prosze dać znać.

Typ procesora Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)

Nazwa płyty głównej ASRock 775i65PE (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale i865PE

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

DIMM1: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM3: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

Typ BIOS’u AMI (06/05/06)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Magazyn:

Kontroler IDE Kontrolery Intel® 82801EB Ultra ATA Storage Controllers - 24DB

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Napęd dysków optycznych Optiarc DVD RW AD-5170A ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)

Status dysków SMART Nieznane

Nie woła o żadne sterowniki tylko nie wykrył dysku. Sprawdź kable i czy dysk wykrywany jest w BIOS-ie.

To sprawdziłem jako pierwsze. Dysk widzi, podłączony na master. Wykrywa go w biosie, normalnie też widzi, tylko podczas instalacji nic nie wykrywa i w tym problem :confused:

Sprawdź w jakim trybie działa dysk…

Jako IDE / AHCI / RAID, itd…

Ty stawiałeś wcześniej system ? Nie było tego problemu ?

Możliwe, że działa w jakimś trybie dla którego na tej płytce najwyraźniej nie ma sterownika…

dokładnie tak jak powiedział XeonBloomfield,to samo miałem podczas instalacji w laptopie,przestaw w tryb IDE

Stawiałem ten system już 2 razy na tej samej konfiguracji kompa i wcześniej nie było problemów. W Biosie mam ustawione na tryb IDE, jak próbowałem na inne pozostałe, to również ten błąd wyskakiwał :confused:

eee… jak zrobiłeś screena?

spróbuj z biosa ?

Z Biosa też próbowałem i po skopiowaniu plików instalacyjnych, przed instalacją, pojawia się tylko tapeta i koniec. Nie instaluje się.

Cim85 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Sprawdzałem jeszcze opcję z instalacją systemu XP Sprawdziłem, ale też nie hula. Po skopiowaniu plików przez instalator wyskakuje blue screen z błędem BAD_POOL_CALLER :expressionless:

Ogólnie to dzisiaj kupiłem dysk SATA, sformatowałem go, utworzyłem partycje i próbowałem instalować Windowsa 7 tak jak wczoraj na poprzednim dysku i tutaj również wyskakuje ten sam błąd, z tą różnicą, że tym razem wykrywa mi dysk (ten nowy) z partycjami, ale jak wybiorę partycję, to wyskakuje “setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information”. Natomiast jak ruszam instalkę z BIOSa to tak jak poprzednio, skopiuje pliki, pojawia się tapeta w tle i nic się nie dzieje :confused:

Nie wiem już co mam robić, żeby dało radę zainstalować.

Po drugie, gdzie są te pliki z logami, gdzie niby są zapisane błędy podczas instalacji?

Po trzecie, podczas startu kompa na początku przy dysku widnieje napis Ultra DMA Mode-2, S.M.A.R.T. Capable but Disabled

Pomocy!

Cim85 , nadal zero konkretu. :?

Ponawiam prośbę - popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.