Instalacja Windows 8 na notebooku

Witam.

Mam taką zagadkę, otóż brat zakupił jakiś czas temu Windowsa 8 z notebookiem (nie pamiętam jaki). Na początku miał nagrać płytki recovery, no ale podczas tworzenia miał jakiś błąd i zaniechał tego.

Dziś jest potrzebna reinstalacja Windowsa (uparł się , choć proponowałem prędzej jeszcze inne wyjścia). Klucz który pokazuje program Speccy nie pasuje do Windowsa 8 z mojego pendrive którego tworzyłem sobie podczas mojej instalacji ósemki na PC, mógłby ktoś wytłumaczyć czemu tak jest? Na spodzie laptopa nie ma on naklejki z serialem. Ogólnie nie wspomniałem o tym, że laptopa na oczy nie widziałem, nie chce mi go przywieźć, kij wie co tam chowa :slight_smile:

Ad.1 Jeżeli na dysku jest partycja recovery to z niej może przywrócić system do stanu fabrycznego.

Ad.2 O Klucz do systemu Windows jest zapisany w BIOSie i nie trzeba go podawać podczas instalacji systemu (gdyby chciał instalować system z czystej płyty). Przeczytaj: http://hea7en.info/admin/2012/11/26/klu … -w-biosie/

U mnie naklejka z kluczem jest pod baterią. Widoczna dopiero po wyjęciu baterii. Niektóre laptopy tak mają. To nie jest ten klucz, co w recovery, ale jak najbardziej prawidłowy, gdy chce się zainstalować system bez crapware.

Zapmniałem napisać o recovery z dysku twardego, też były błędy jakieś. Co do seriala to raczej to ta opcja z biosem bo pod naklejką sprawdzał.

Dzięki za odpowiedzi.

nie może utworzyć botowanego dvd /usb systemu ponieważ ma tak jak ja zakupiony system z licencja detaliczna dlatego bedzie mial problem w uzyskaniu indywidualnego kodu ,w moim przypadku HDD gdzie jest system i recovery cos sie stanie z dyskiem to mam po systemie czyli pieniadze poszly w błoto jednak ze jest to do wygrania ,musi tylko isc tam gdzie kupil lapka i zazadac indywidualnego kodu by muc legalnie utworzyc botowana plyte z calym systemem link odnosnie tego problemu http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … efd7f09514

sam mialem z tym wiele problemow i dopiero znajomy infomatyk mnie w tym pouczyl

Wszystkie komputery z Windows 8 nie potrzebują numeru seryjnego, i ich nigdzie nie maja nalepione. Wiem to doskonale, bo często ja, czy znajomi kupując komputery z Windows 8, z miejsca podmieniają dysk na nowszy SSD, oryginalny “kręciołek” w kosz. Czyli pozbywają się Recovery. Jeśli ktoś nie zrobił juz płytki startującej Recovery, już po zawodach. Ale wystarczy pożyczyć od kogoś płytkę z Windows 8, i założyć od nowa. Ale z jedną bardzo ważną UWAGA. W BIOS wybrać BOOT z UEFI. tam będzie to widać. Podczas uruchomienia ładowania się Windows 8, wybrać opcje usuń “Partycje” i założyć ponownie “Partycje”. Windows 8 poleci, i nie będzie się już pytał o numer seryjny, ominie tą informacje, bo ma go w Bios zapisany i po instalacji będzie już aktywowany. Jeśli Windows 8 chce numer seryjny w czasie instalacji, znaczy ze źle się wybrało opcje BOOT. Nie wybierać w BIOS tak jak zawsze się zakładało inne systemy z 1: urządzenia DVD, tylko wybrać opcje UEFI i usuń i załóż ponownie partycje, nie format. Jeśli się tego nie zrobi, będzie pytajnik i będzie pytał o sterowniki jakieś tam cuda, i nie będzie się chciał założyć.

:lol: :lol: