Instalacja Windows i pytania dotyczące instalacji

Więc chcę zainstalować windows 7 i mam kilka pytań

1.Mam xp na dysku C: czy po instalacji na dysku D: będę miał wszystkie dane i programy na dysku C: i czy będzie wybór systemu na początku uruchamiania komputera

2.Czy nie będzie problemów ze sterownikami jeśli sprzęt działa z xp to czy z sevenem zadziała

3.Czy Windows 7 będzie szybszy od xp

4.Czy będę mógł korzystać normalnie z aplikacji które działają pod kontrolą Windows XP

5.Jakie będzie obciążenie ramu i procka,kiedy system będzie w stanie spoczynku,gdy będę słuchał muzyki,grał w jakieś gry,chodził po necie.

Config kompa w podpisie

TRELA :slight_smile:

  1. Tak, ale przy instalacji nie formatuj partycji.

  2. Zadziała. U mnie wszystko działa. Jak nie znajdziesz sterów to na WU będą.

  3. niewiem, chyba nie. Taki sam będzie.

  4. Z tych, które nie mają informacji i plików w folderach systemowych XP. Np: MS Office, który jest zainstalowany na Xp nie uruchomi się na 7.

  5. U mnie jest zajęte 750MB. Słucham muzy, pisze na forum i robię różne rzeczy. Procesy:

beztytuuyho.th.jpg

ad.1 Tak bezie wybór systemu oraz zachowają się wszystkie pliki które są aktualnie na dysku c:/

ad.2 ok. 95% urządzeń jest wykrywanych i działa bardzo dobrze

ad.3 ogólnie uruchamia się szybciej, ale zużywa więcej zasobów komputera, głównie pamięci RAM, ale działa równie szybko jak XP,

ad.4 zobacz ten temat: lista-aplikacjj-dzialajacych-t302980.html masz tam wypisane jakie aplikacje działają a jakie nie.

a na dysku d nie mam programów tylko zdjęcia muzykę filmy.A może formatować dysk z poziomu XP

Po co?

Jak już chcesz formatować partycję systemową sevena to spod instalatora.

  1. Tak. Będziesz miał wszystkie programy na C: i będziesz miał wybór systemu.

  2. W większości przypadków sterowniki spod Visty działają na Se7en

  3. Nie będzie szybszy

  4. W 85% tak

  5. U mnie se7en zjadał ok 30% z 2 GB przy 42 procesach.

Co do gier to bym go odradzał. Jest to świeży system (RC) i większość gier może nie działać poprawnie albo nie działać w cale.

A o co chodzi ci Jasiu87 że system nie będzie szybszy to znaczy że będzie wolniej chodził czy tak samo jak xp

Dodane 21.06.2009 (N) 16:51

a chodzi o obciążenie procka jakie będzie Jasiu87

Przenieś potrzebne rzeczy z partycji D na wolną,jeśli takiej nie masz to utwórz.Jeśli coś nie wyjdzie z 7 stracisz je przy formatowaniu.