Instalacja windows i sterowników


(Marcin1004) #1

Witam kupiłem dysk i będe instalował windowsa ale znalazłem coś takiego o mojej płycie głównej

Kontroler SATA2


Zalecane jest w momencie instalacji Windowsa posiadanie flopa i dyskietki ze sterownikami kontrolera jmicron, które można znaleźć pod tym adresem. Z pobranego archiwum zip wyciągamy na czystą dyskietkę foldery X32, X64 oraz pliki jmicron i txtsetup.oem. Podczas instalacji czytamy uważnie informacje wyświetlane przez instalator systemu windows - w którymś momencie na dole ekranu wyświetli się informacja o konieczności naciśnięcia klawisza F6, jeżeli w komputerze znajduje się kontroler SCSI lub RAID wymagający zainstalowania. Ponieważ nasz Jmicron instalowany jest jako kontroler SCSI, naciskamy F6 (mamy na to jakieś 3s.) - oczywiście dyskietka ze sterownikami musi być w tym czasie w stacji. Po chwili pracy instalatora wyświetli się ramka informująca o znalezienu sprzętu, w której dokonujemy wyboru sterownika - X32 dla systemów 2000 i XP, X64 dla Windows XP x64 edition.

Da się jakoś ominąć instalowanie tych sterowników i kiedy wyskoczy mi to okenko że trzeba wcisnąć f6 żebym zdążył bo tylko 3 sekundy mam :confused:


(niezDarek) #2

a dysk masz podłączony pod kontroler SATA ??


(Bugjo3) #3

Ominąć instalacji sterowników się nie da, jeśli nie chcesz instalować z flopa, musisz mieć sterowniki zintegrowane na płycie z windowsem.


(Marcin1004) #4

dysk kupiłem później będę go podłanczał do sata2 stary wyciągam nagrałem na jakąś dyskietke to tak jak tam pisało tylko kiedy to wyskoczy żebym się przygotował


(niezDarek) #5

da się ominąć, ustawić w BIOS wykrywanie dysków SATA jako IDE


(Marcin1004) #6

jak to zrobić i czy to później coś zmieni?


(niezDarek) #7

przestawiasz odpowiednią opcje w BIOS po prostu


(Marcin1004) #8

Właśnie tylko jak w tym biosie ustawić bo się kompletnie na nim nie znam


(niezDarek) #9

poszukaj we wszelkich opcjach pole wyboru przeważnie sata, Raid, IDE