Instalacja Windows Millenium po formacie Algorytmem Guttmana

Witajcie.

Zamierzam sformatować dysk algorytmem Guttmana. Czyli 35-razy nadpisać sektory dysku. W tym celu nagrałem na dyskietkę program D-ban. Po uruchomieniu z niego komputera, muszę w wierszu poleceń wpisać komendę “autonuke”. Po zakończeniu formatowania otrzymam jakiś komunikat dotyczący zakończeni tej operacji.

Nigdy jeszcze Windowsa Millenium nie instalowałem. Będę miał totalnie czysty dysk. No właśnie nie wiem jak go zainstalować. Może mi ktoś to wytłumaczyć krok po kroku, bądź dać jakiegoś linka gdzie jest to wytłumaczone? Może istnieje jakaś obrazkowa / filmowa symulacja?

Poza tym, co do WinMe. Zainstalują na nim programy OpenOffice 1.1.2 org, Neostradę, Gadu-Gadu 6.1, CCleaner 1.39, BearShare, eMule 0.47a lub 0.48a, Photo Filtre, Mozilla Firefox 1.54 lub 2.0.11, Acrobat Reader 5.0, Nero 6, GOM Player, FlashGet 1.9, Winamp 2.87

Drugie pytanie - czy te programy będą działać swobodnie na kompie Pentium III 600MHz, 320MB SD RAM 133MHz, nVidia Riva TNT2 32MB? Przy korzystaniu z Neostrady, używam jednocześnie przeważnie IE lub Firefoxa oraz Gadu-Gadu i Winampa - razem będzie to jakoś chodzić?

Antywirus…

Trzecie pytanie właśnie tego dotyczy. Mam wybrać Avasta Home Edition czy jakiś inny? Jeśli tak to jaki. Darmowy / Freeware…

Połączenie z internetem

Czy do połączenia z internetem mogę użyć innego programu niż oprogramowanie od Neostrady, by komputer łączył się z internetem bezpośrednio po włączeniu, lub nie bezpośrednio, ale by ten program nie zabierał dużej ilości pamięci RAM. Jeśli tak, to jaki to program i jak go skonfigurować?

Pozdrawiam, Wesołych Świąt!

AD1.

Jeśli masz botowalną płytkę instalacyjną, ustawiasz w Biosie odpowiednie opcje, wkładasz płytkę, reset i instalator sam już ciebie poprowadzi. Jeśli natomisat nie masz płyty, tu musisz uruchomić komputer z dyskietki rozruchowej. Po uruchomieniu masz 3 opcje do wyboru: wybierasz uruchom komputer z obsługą CD-ROM. Czekasz chwilę. Po znaku zachęty A:\ wpisujesz literę swojego napędu CD-ROM gdzie włożyłeś płytke instalacyjną np: D i wpisujesz D:\SETUP i naciskasz ENTER i uruchamia się instalator i on cię dalej bedzie prowadził.

AD.2

Miałem jeszcze gorszego kompa z preckiem Pentium II 266 Mhz, 256 MB Ramu i system śmigał jak bolid F1.

AD.3

Na millennium polecam AntiVira. Nie obciąża tak mocno kompa jak avast.

AD.4

Możesz używac oprogramowania dołączonego przez TPSA do łączenia się z netem.

Czyli podsumowując tą instalację - taka sama jak XP - tak?

Wchodzę w BIOS > Advanced Bios > First Boot Start > ustawić na CD

Wtedy trzeba wszystko robić ręcznie, do łączenia automatycznego lepszy jest program AutoConnect (O miejscu do ściągnięcia i konfiguracji czytaj tutaj: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=38517).

Jeśli chodzi ci o Avirę Free, to nie. Nowa wersja nie działa pod ME (dopiero od 2k). Starsza nie pobiera aktualizacji. Może więc być AVG Free+ Ad-Aware SE + jakiś darmowy Firewall. Dalej polecam również polować na programy w gazetach. Czasami można trafić naprawdę fajne.

No ale powiedzcie tak prawdziwie, instalacja Windowsa Millenium jest bardzo zbliżona do XP?? Bo nie wiem, czy dam radę…

Mam i oryginalną płytę CD i dyskietkę startową…

Z tym się nie zgodzę. Ja na aktualnym komputerze mam zainstalowany system Winsows 98 SE i właśnie program AntiVir i jakoś aktualizacje i bezproblemowo ściąga. Wystarczy pobrać ze strony producenta plik z licencją i po sprawie.

Co do instalacji jest podobna do Windows XP. Gdy przejdziesz do trybu graficznego na początku bedziesz miał troche klikania, a potem wszystko automat.

A macie może jakieś screeny z tego klikania?

Wytłumacze ci w miarę pokolei.

1.Po uruchomieniu trybu graficznego uruchamia się instalator. Czekaż aż pojawia się ekran powitalny. Klikasz na Dalej.

2.Wybierasz dysk i folder, w którym zostanie zainstalowany system. Domyślnie jest C:\WINDOWS. Klikasz na dalej.

3.Instalator sprawdza zainstalowane składniki. Czekasz.

4.W następnym oknie jest wybór instalacji. Zaznaczasz standardowa, dalej, następne okno pozostawiasz bez zmian, dalej.

5.Potem system bedzie chciał utworzyc dyskietke startową. Według mnie jest to wskazane. Więc zacznie się proces ładowania plików i w pewnym momencie pojawi się komunikat o włożenie dyskietki. Wkładasz dyskietkę, naciskasz OK i czekasz.

6.Gdy ten proces się zakończy wyjmujesz dyskietkę i klikasz na OK.

7.Pojawi się ekran informujący, że instalator jest gotowy do kopiowania plików. Upewnij się że nie masz włożonej dyskietki i naciśnij dalej i rozpocznie sie kopiowanie plików. Po zakończeniu będzie restart a potem leci prawie automatycznie.

dzięki wielkie Triniti888

ten system ma już chyba 6 lat, w Ty tak dobrze się w tym orientujesz :slight_smile:

pozdrawiam, chyba wszystko jest już jasne

zmień nazwę na [rozwiązany]