Instalacja Windows nie uruchamia się

Witam. Chciałem zainstalować Win10 na komputerze. Wszystko poszło dobrze, to znaczy, pobrałem Win10 przez Media Creation Tools, zrobiłem bootowalny pendrive przez program WintoFlash, komputer widzi pendrive. Do tego momentu wszystko działało, odpalam pendrive ale pokazuje się cały czas j_, j, j_, j…, a powinno pojawić się okno instalacyjne. 

No a dlaczego nie zrobiłeś pendrajwa bezpośrednio z narzędzia Media Creation Tools? Przecież to pewne i wygodne. Czytaj kreator uważnie!

No też prawda, nie wiem dlaczego tak zrobiłem. Przyzwyczajenie do WintoFlash :slight_smile: To spróbuję jeszcze zrobić MCT.

 

Po utworzeniu nośnika teraz wyskakuję błąd:

Tylko zamiast 0xc000000f jest 0xc000000e

Ściągnij Rufusa i nim zrób pendrive z obrazu. Jeszcze nigdy nie miałem żadnych problemów.

Ustaw w BIOSie prawidłowo start komputera z pendrajwa. Z reguły to pozycja pn. USB-HDD jako “1” (first). Jeśli pendrajw został zrobiony przez MCT, to nie może być żadnych problemów z bootowaniem. Robiłem to już kilka razy.

U mnie w ogóle dziwna sprawą z tym jest. System chce zainstalować na dość starej płycie (ASUS P5GD1-PRO). W biosie w zakładce Boot nie widzi pendrive, dopiero jak uruchomie komputer i wcisnę TAB i za chwilę F8, to wyskakuje Bootmenu. 

 

Może jak dam instalke Windows na czysty HDD, to zobaczy instalator?

Inaczej! Powinieneś jednak wykonać instalkę z MCT na płycie CD, czyli pobrać system jako plik .ISO i wypalić płytę CD. Zapomniałem już, że stare płyty główne nie bootowały w ogóle z pendrajwów.

Tylko problem, bo nagrywarkę mam w PC, który nie działa, a system pobieram i wrzucam na pendrive przez tablet. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na tej płycie kiedyś bootowalem pendrive, ale mogę się mylić.

Płyta główna pochodzi z 2004 roku! Wtedy bodaj jeszcze nie bootowano z pendrajwów? Mało kto je miał, albo i jeszcze nikt?

Mogłem się pomylic :slight_smile: Dawno tej płyty nie ruszalem.