Instalacja Windows Seven - co się stanie z HP RECOVERY?

Sprawdź czy czasem w biosie nie masz tej opcji (recovery) wyłączonej.

Jeśli tak daj enable, zapisz zmiany i luzik.

Szczerze wątpię, bo przecież domyślnie to było już ustawione a ja w biosie nic nie zmieniałem…

Podsunąłem tą myśl ponieważ w moim starym laptopie domyślnie było to wyłączone.

Panowie mam HP DV5 i tam wystarczy wejść (podczas startu lapka) w menu bootowania i jest opcja recovery bodajrze F10 ale nie pamietam bo nie sprawdzam codziennie

Hehe… Rozumiem, że zainstalowałeś Windows 7 na dysk C? Jeśli tak, to partycje RECOVERY możesz spokojnie “usunąć”… Nie masz HP’kowskiego MBR’a - i przywrócenie Visty bez RECOVERY CD nie będzie możliwe.

Nie wiem dlaczego jesteś takim przeciwnikiem RECOVERY CD? Jak uszkodzi się oryginalny MBR płytka służy do uruchomienia programu służącego do przywracania systemu, a potem możesz wybrać przywracanie z dysku twardego lub z CD - wedle woli! !!

Możesz wykonać kopię MBR’a. Wystarczy uruchomić Linuksa np.Ubuntu Live CD i wykorzystać narzędzie “dd”. :slight_smile:

…lub wykorzystać darmowy MBRWork do zrobienia kopii MBR http://terabyteunlimited.com/downloads- … ftware.htm

Wątpię jednak by coś to dało w tej sytuacji

ja zainstalowałem win 7 na d viste na c i xp na h inaczej nie dało rady najlepsze jest to że gparted i seven i xp widzi xp na partycji h a vista na partycji d:-)