Instalacja windows xp i windows 98

Mam zainstalowanego windowsa xp i chce zainstalowac 98 i pokazuje mi komunikat “pewna partycja rózna od ms-dos uzywa calego dysku twardego aby zainstalowac win musisz usunac pliki z tej partycji i zmienic konfiguracje dysku twardego tak aby system win mógł go uzywac” potem był jeszcze chyba komunikat o wolnej przestrzeni i cos o OS/2 co wybierac tak,nie?

Dalej pokazuje inne komunikaty ale chce wiedziec co wybrac bo ostatnio przy instalacji wybierałem wszedzie tak, sformatowało dysk weszła instalka i nic tylko czarny obraz. Co muszę po kolei wybierać? Jedną partycję mam już sformatowaną na FAT32.

O co chodzi z tym komunikatem ?

Witam.Najpierw należy zainstalować 98 a następnie XP na innej partycji.Powodzenia

Też chciałem tak zrobić ale był jakiś błąd formatowania :confused: a dysk jest w 100% dobry…

Niekoniecznie.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85163.html

A ogólnie jak to wszystko ma być ustawione trzeba robić jakieś partycje przez komendę fdisk żeby zainstalować 98 i XP?

Trzeba wtedy założyć 2 partycje podstawową i rozszerzoną?

Należy podzielić dysk tak, aby jako pierwsza partycja na dysku była partycja pod 98 (musi to być partycja podstawowa i aktywna). Drugą partycję również podstawową pod XP, a reszta miejsca na partycję rozszerzoną i jej dyski logiczne.

Najpierw instalacja 98 a potem XP.

I najlepiej aby partycję były w sys. plików FAT32.

Nie wystarczy dowolny program do dzielenia dysku np. GParted.