Instalacja Windows xp. Pomocy!

Witam.

Od 8 miesięcy posiadam notebooka Toshiba Satellite A200 z Windows Vista i chce zrezygnować z Visty bo jest zbyt awaryjna i chciałbym zainstalować Windows XP Home edition. Podczas instalacji Windows Xp wyskakuje informacja iz nie widac zainstalowanych dyskow twardych. No i tutaj schody. W sklepie Vobisa dowiedzialem sie tylko tyle ze musze sciagnac jakies sterowniki SATA do tego kompa. Szukalem i nic. Na ta chwile mam sciagniete wszystkie sterowniki (systemowe) do tego kompa pod XP (ze strony Toshiby) no i oczywiscie win XP. Sterownika do dysku twardego jak wspomnialem, nie znalazlem. Kompletnie nie wiem co zrobic, no bo jak zainstalowac sterowniki jak nie ma XP, a z drugiej strony jak zainstalowac XP gdy nie ma sterownika do dysku twardego:) Prosze wszystkich czytajacych o wyrozumialosc gdyz jestem raczej laikiem w tego typu sprawach. Moja wiedza konczy sie na instalacji gotowego systemu i sterownikow:)

Pozdrawiam i licze na pomoc.

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 9469#19469

a z kad wziąść te sterowniki do portu SATA. Moja płyta główna na lapku to Intel i945PM (Intel 82801GHM (ICH7-M/U) Revision 03).

Znalazłem Drivery SATA ze strony producenta i ze strony DriverPacks.net

Które zintegrować najlepiej z xp te ze strony Intela to są:

iaahci.cat

iaahci.inf

iastor.cat

iastor.inf

iastor.sys

czy ze strony DriverPacks.net to są:

IAAHCI70.cat

IAAHCI70.inf

IASTOR70.cat

IASTOR70.inf

IASTOR70.sys

I jak to sie robi tym programem nLite które pliki sią integruje z systemem cat., inf., sys czy wsystkie?

Możesz wskazać cały folder , ważne jest żebyś przy dodawaniu wybrał “Tryb tekstowy sterownika” Program Cię o to zapyta :wink: Poza tym nLite jest w polskiej wersji językowej i poprowadzi Cię jak “dziecko” :wink:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.