Instalacja Windows XP - problem

Witam.

Mam problem z instalacja windowsa xp na trochę starszym kompie:

Podczas kopiowania plików przy pliku “driver.cab” instalator się zawiesza albo resetuje mi kompa.

Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?

uszkodzony nośnik :frowning:

odpada - próbowałem z 3 płyt - instalowałem na laptopie - wszystko szło sprawnie :?

A możesz podać konfiguracje komputera ??

Płyta niewiem :? na chpisecie Intela

Pentium 300 MHz

128 RAM

RIVA TNT2 16 MB

HDD Seagate 40 GB (przedtem działał na WD - 4GB)

karta dźwiękowa, sieciowa

No to się nie dziw. Taka konfiguracja nie udźwignie w żaden sposób Windowsa XP. Wróc lepiej do Windows Me albo 98

// Edit: Może nie w żaden sposób, ale będzie ciężko i to prawdopodobnie brak Ram-u uniemożliwia instalację dla pewności przetestuj Memtestem86

Napewno wina procka. Ja mialem taki sam sprzęt tylko, że procesor mialem 750mhz i WinXp instalowal się i chodził bez większych problemów.

Problem w tym, że na tym kompie miałem już XP i przyzwoicie działało (do neta starczał) :?

Zainstaluj windows`a 2000 to praktycznie to samo tyle że stabilniejsze i szybsze w działaniu. Ja na jednym ze swoich kompów mam winde 2000 i jest ok. :smiley:

  1. Aby zainstalować Windowsa 2000 potrzeba mieć ZAINSTALOWANY Windows 98 a tego trzeba mieć

  2. Aby zainstalować Windowsa 2000 trzeba też go mieć :wink:

A wracając do problemu - czy ktoś spotkał się z podobnym problemem jaki opisałem na początku?

I jeszcze jedna sprawa - nie mogę dostać się do BIOS’a - gdy wejdę pokazuje sie menu, ale zaraz wywala (gaśnie monitor i nic nie mogę zrobić, nawet sie nie resetuje)…