Instalacja Windows XP SP2 na HP Pavilion dv 6540ew

(Hermez102) #1

Witam :wink:

Chciałem zainstalować XPka na swoim lapku (HP Pavilion 6540ew), podczas gdy jest już zainstalowana Vista.

Przygotowałem partycje, wrzuciłem płytkę i zrestartowałem kompa... Niestety instalator XP wywalił mi komunikat ze nie był w stanie znaleźć żadnych dysków twardych :expressionless: (dysk w takim lapku to: Hitachi_HTS541616J9SA00 podłączony na Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller)

Myślę sobie - trzeba będzie dać mu sterowniki (F6 podczas uruchamiania instalatora)... No i tu pojawił sie problem, z którym poradzić sobie nie umiem... Po pierwsze jakie te sterowniki maja być? W sensie gdzie je znaleźć? Strona HP jak zwykle nie posiada nic takiego, na stronce hitachi tez nic nie znalazłem... Co więcej dostałem komunikat, ze instalator nie może znaleźć stacji dysków (dyskietek?) i w związku z tym nie zainstaluje żadnych dodatkowych sterów (oczywiście w lapku nie ma FDD)...:confused:

Wiec moje pytanie jest takie: czy ktoś wie co z tym zrobić? (czyli gdzie dostanę drivery i jak je uaktywnię?)

Nie to że nie lubię Visty, ale chce tez mieć XPka...

Płytka z Windowsem pochodzi z MSDN:AA (więc jest jak najbardziej legalna)... Czy w związku z tym wszystkim muszę czekać na SP3 (licząc na to, że będzie dodany odpowiedni sterownik)?

Co ciekawe na stronie HP znalazłem kilka sterowników pod XPka (m.in. to touchpada), ale na przykład nie do grafy (to znalazłem po poszukiwaniach w necie... ale i tak nie mam pewności czy zadziała)...

PS (do moda)

Sorrki za podczepienie sie do poprzedniego tematu i brak polskich znaczków... Po prostu zawsze byłem uczony żeby nie zaczynać niepotrzebnie nowego tematu; a co do literek to nigdy nikomu nie przeszkadzał brak ogonków :wink:

(Patryk94) #2

http://www.google.pl/search?q=instalacj ... tartPage=1

poszukaj tutaj może coś znajdziesz :!:

(Clubbasse207) #3

opcja native sata w biosie komputera :!:

(Hermez102) #4

Z całym szacunkiem, ale takie rady to Ty możesz sobie samemu dawać :confused: Wyobraź sobie, że metody instalowania systemów operacyjnych to ja znam... I nie pytam tu o zwykłego kompa, tylko o konkretny przypadek laptopa... Geniuszu...

(mógłbym przytoczyć kilka porad z wyników googla i spytać Cię jak one mają się do mojej sytuacji, ale nie będę aż tak wredny)

Natknąłem się na taką poradę już gdzieś i sprawdziłem biosa, niestety albo coś ja źle zrobiłem, albo ten bios nie ma takiej funkcji :confused:

Niemniej spróbuję jeszcze raz, może faktycznie coś przeoczyłem...

A w międzyczasie będę wdzięczny za inne wskazówki...

EDIT:

Niestety - po wejściu do biosu nie mam dużego wyboru... Wszystko sprowadza się do przeprowadzenia diagnostyki dysku twardego/pamięci, wyboru języka i elementów (oraz kolejności) bootowania... Nic więcej... :confused: Wersja biosu to F.33 (HPQOEM - 6040000 Ver 1.00PARTTBL Data 11/12/07) [dane w nawiasie podane na podstawie programu System Info]