Instalacja Windows XP w miejsce Windows 7 x64 - nie można zmniejszyć partycji

Witam, chciałbym zainstalować windows xp. Mam teraz windows 7, i gdy próbuje zmniejszyc dysk o 100gb aby stworzyć nową partycje, pokazuje się iż mogę zmniejszyć tylko 120mb. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak instalować win xp na win 7 (oryginalny), i jeszcze aby nie usunęło mi partycji recovery. Bardzo proszę.

bocian22xd , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Zacznij od przeprowadzenia defragmentacji, powinno pomóc.

Nie defragmentowałem, nie ma to najmniejszego sensu, użyłem programu Easus Partition Master, miałem jeszcze problem z partycją podstawową, ale po usunięciu partycje HP_TOOLS, mogłem spokojnie utworzyć nowy dysk podstawowy na którym zainstalowałem Windows 7 x32. Nie polecam Win Xp, ze względu na koniec wsparcia od strony microsoft.

Dziwne ja używam tego programu po każdym formacie by zmienić litery dysków zmniejszać i zwiększać miejsce. Przenieś se tam dyski tak by ten co chcesz odjąć miejsce był z prawej a ten co dodać z lewej, suwakami się bawisz i reboot.

Nie wiem, dlaczego chcesz wrócić ze świetnej  siódemki na starego xp’ka, który od kwietnia nie będzie miał już wsparcia od strony MS i będzie xp’ek podatny na ataki wirusów.Wracając do tematu. Miałem kiedyś ten sam problem. Po prostu po włączeniu komputera, instalacje przeprowadzałem z poziomu biosu. I to pomogło.

Nie wróciłem na xp’ka. Tak jak napisałem mam teraz 2 windowsy 7 x64 i x86. Chwile przed instalacją zobaczyłem na yt filmik który mówi że już nie będzie wsparcia i zrezygnowałem. Co do nowego systemu, to wszystko fajnie działa bez problemów. Windows 7 niema sobie równych :stuck_out_tongue: