Instalacja Windows7, bez dvd, usb

Witam, czy da się zainstalować jakoś windows 7 nie używając dvd-room ani usb ?

Da się

Wpisz w googlach Windows Seven USB i wszystko zobaczysz…

Naucz się czytać

Jak masz w tej chwili na tym komputerze jakis dzialajacy system i co najmniej 2 partycje to co za problem wypakowac zawartosc obrazu na dysk i odpalic instalator formatujac podczas instalacji partycje ze starym windowsem?

mam 2 partycje nawet jedną przygotowaną pod windows7, ale nie chce usuwać xp…

Żeby usunąć aktualny system musiałbyś zainstalować Windows 7 na partycji na której masz go zainstalowanego. A jak zainstalujesz siódemkę na innej partycji to systemu nie usuniesz.

No dobra, ale czy aby na pewno to jest takie proste :smiley: ?

Czyli wypakowywuje pliki do (I:)Windows 7 (moja partycja na Windows) i instaluje i już ?

Wypakowac mozesz gdzie chcesz. Proponowal bym jednak ta stara, zeby 7 instalowal sie na pustej. Jesli wszystko pojdzie jak powinno to tak, jest to takie proste. Z tego co widze to sporo osob narzeka tu ze stracilo mozliwosc wyboru systemu po instalacji 7 obok XP. Jesli faktycznie by ci sie to przydazylo, tez da sie latwo naprawic zaraz po zakonczeniu instalacji 7.

Ok to wypakuje na inną partycje i klikam setup.exe mam nadzieje że się powiedzie, jak nie to Wasza wina :twisted: (joke)

Aha jeszcze jedno, bo tego Windowsa ściągałem dosyć dawno ponad miesiąc temu, i pytanie czy ten klucz będzie jeszcze aktualny jeśli nie to gdzie na Microsoft go znaleźć ?

Ja także dawno swojego ścigałem, i jak wczoraj instalowałem to wszystko było OK.

OK jeszcze jedno pytanie, otóż jak wypakowywałem pliki winrar pytał mnie o nadpisanie pliku aunorun, dałem YES TO ALL, wiec może takich plików nadpisanych było więcej, czy to nie przeszkadza ?

Jest jeszcze Windows Server 2008 i usługa VLSI (Volumen Licenced Software Installing) pakujesz na drugim komputerze po kablu uruchamiasz instalację z serwera i nieraz szybciej instaluje się niż z płyty DVD

Nie interesuje mnie taka opcja :slight_smile:

Chciałem spróbować odpalić setup.exe wyskoczyło coś TAKIEGO

?

uwaga! ważne!

jak uporasz sie z tamtymi błędami, przed zaczeciem instalacji musisz skopiować pewne pliki by później przywrocić XPeka który może Ci zginąć (ale nie musi).

Robisz tak: Opcje folderów> Pokazuj pliki ukryte i zaznacz też pokazuj pliki systemowe.

Na partycji c:\ powinieneś znaleźć pliki: boot.ini ntldr i bootsect.bak

Skopiuj je na pendrive/ partycje nieformatowaną (wiem, że C:\ jest nieofrmatowane ale tamte pliki moga zostać usunięte przez instalator! !!

Później jak zgubisz XPeka po instalacji to po prostu pliki boot.ini ntldr i bootsect.bak skopiuj na partycje C:\ i tą z sevenem (to będzie chyba D:) później reset i już powinien być wybór systemu między XP a seven. A jeżeli po instalacji będzie wybór systemu, XP nie zaginie to nie wykonuj tego co napisałem.

nie mogę tam znaleść bootsect.bak

ok więc skopiuj oprócz bootsect.bak :slight_smile:

Dobra tak zrobiłem tylko powiedzcie mi dlaczego nie mogę odpalić pliku setup.exe windowsa ? (screen w poprzednim poscie)

Mooooze masz 32bitowa wersje XP a chcesz zainstalowac 64bitowega 7?

Dokładnie :slight_smile:

Więc jak ? :slight_smile: