Instalacja Windowsa 7 bez formatowania partycji

Mam takie pytanie czy da się zainstalować Windowsa 7 tak, żeby nie formatować partycji obok Windowsa Visty.

Da się, jak zrobisz uaktualnienie bo nie mogą być na tej samej partycji. Za to można zainstalować na innej partycji i wtedy masz oba windowsy. W czasie uruchamiania kompa będziesz musiał wybrać który system chcesz uruchomić.

Albo zainstalować w miejsce Visty , czyli wykonać tzw. upgrade. Inne partycje pozostaną nienaruszone. Oczywiście, system będzie tylko jeden, czyli Windows 7.

Przecież napisałem to na początku, o uaktualnieniu, zainstalowane programy pozostaną jak były.

Instalację możesz w takim wypadku uruchomić z Visty, zupełnie tak samo jakbyś aktualizował jakiś program.

Teraz mam kilka pytań

  1. Czy nie będzie problemu z uaktualnieniem z Visty 32 bitowej na Windowsa 7 64 bitowego

  2. Vista jest trochę rozwalona przymula czy po uaktualnieniu z Visty na 7 będzie ten sam problem czy będzie chodził jak nowo narodzony

Nie mogę sobie zrobić następnej partycji gdyż wszystko mam pozajmowane na Linuksa bo na dysku można maksymalnie stworzyć 4 partycje podstawowe.

O ile wiem to aktualizacja z x86 na x64 nie jest możliwa.

Masz 2 wyjścia, a nawet 3.

  1. Zrób czystą instalacje na partycji gdzie jest Vista, w XP jest opcja pozostawienia plików na dysku bez formata, nie wiem czy jest w Win 7 bo nie było mi to nigdy potrzebne.

  2. Zaktualizuj do Windows 7 x86

  3. Nic nie rób :wink: