Instalacja Windowsa 7 na nowy dysk( problem z partycją)

Witam mam pewien problem związany z instalacją nowego systemu na mój laptop. Zepsuł mi się dysk twardy i zjadło mi wszystko z partycji systemowej jednak udało sie odzyskac pliki z drugiej partycji z różnymi danymi. Zakupiłem nowy dysk {SATA2] Dysk 2.5" WD Scorpio 320GB 7200 16MB WD3200BEKT i do firmy gdzie zaniosłem lapka zaniosłem też nowy dysk aby mi go zamontowali i przenieśli odzyskane dane. Dzisiaj odzyskałem mój komputer i chciałem zainstalować windowsa 7 lecz niestety podczas instalacji po wyborze instalacji niestandardowej i próbie przyciśniecia przycisku DALEJ pojawia mi się taki komunikat “instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows”. Na samym początku przy pierwszej próbie instalacji dysk był podzielony na dwie partycje, potem po poczytaniu trochę na temat tego problem zacząłem się bawić programem GParted ale nic to nie dało. Reasumując bardzo was proszę o pomoc bo utkwiłem w martwym punkcie, jeszcze nie miałem takiej sytuacji a w takich sprawach jestem kompletnym laikiem.

Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

GParted nie służy do zabawy tylko tworzenia , modyfikowania itd. partycji. Bo pytanie pytanie podstawowe brzmi: czy w ogóle potrafisz posługiwać się tym programem.

O ile rozumiem, usiłowałeś zrobić tzw. upgrade, gdy tymczasem powinieneś wykonać “czystą” instalację wg. procedury bootowania z płyty instalacyjnej.

Przerabiałem ten sam problem, trzeba spartycjonować dysk spod gparted, albo spod instalatora 7 poprzez diskpart za pośrednictwem cmd, które wywołasz skrótem shift+F10, bez formatowania kliknąć dalej i powinno przejść dalej.

co do zabawy to chodziło mi o robienie partycji nowych i takie tam więc nie podrzucałem płytki do góry i nie rzucałem jej o ściane. A co do partycjonowania to już przez GParted partycjonowałem nieprzydzieloną pamięć dysku i potem nadal nie chciało się zainstalować spróbuje jeszcze diskpart bo z nim nie próbowałem. Przypominam, że na dysku mam już jedną partycje z danymi i właśnie tu się zastanawiam czy to nie wywołuje problemu w instalacji, czy najpierw nie powinienem zainstalować systemu operacyjnego a dopiero potem przenosić danych w sumie zaufałem w tej kwestii firmie, która wykonywała przenoszenie danych i myśle, że się na tym znają więc osoba zajmująca się moim dyskiem chyba widziała, że takowego systemu operacyjnego nie posiadam. No ale spróbuje z tm diskpartem z windowsa 7

Jeśli chodzi o gparted to może to się przyda

http://www.vista.pl/porady/767_narzedzi … nych_.html

http://www.vista.pl/porady/811_narzedzi … ycje_.html

http://www.vista.pl/porady/860_narzedzi … uksa_.html

no niestety nadal nic nie ruszyło ten sam problem wyskakuje także podczas instalacji visty, jeśli mam nierozmieszczoną pamieć na dysku i jedna partycje z danymi to nadal system windows nie chce mi utworzyc partycji w instalatorze a jesli staram sie ja utworzyc poprzez GParted lub diskpart to potem po wyborze danej partycji utworzonej przeze mnie wyskakuje komunikat “instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows”. Więc nadal to samo :confused:

a czy w gparted tworzysz ją w ntfs?

tak w ntfs, próbowałem jeszcze zmian IDE na AHCI i odwrotnie teraz zostałem na AHCI

Radziłbym Ci skasować wszystkie partycje i od nowa podzielić soid diskpart, czy gparted. Jak to nie rozwiąże problemu, to ja się poddaje, bo ja miałem ten sam problem i pomogło utworzenie i sformatowanie partycji spod gparted.

ale czy skasowanie wszystkich partycji nie spowoduje usunięcia z tej jednej danych, które zostały odzyskane??

Mnie się tez tak wydaje,że przedmówca ma racje,ale zobacz tym programem jak jest to wszystko widoczne

http://www.programs.pl/wideo-31-Jak_utw … aster.html

podaje przykładowo jak tym robić

http://pececik.blogspot.com/2011/11/jak … tycji.html

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p … -vista-xp/

P.S

jeśli masz możliwość zgrania na pena lub płytki te dane to zgraj i wtedy usuń wszystkie partycje

na pewno dzisiaj jeszcze spróbuje i dam znać czy coś ruszy czy nie, na szczęście te dane które mam to nic bardzo ważnego ale jednak zawsze lepiej je zachować jeśli jest szansa :slight_smile:

Tu już tak troche odbiegne od tematu,ale zawsze warto,jest fajny program do zrobienia obrazu dysku i potem sobie możesz tym wszystko przywracać nic nic stracisz

http://www.ceneo.pl/9785460

myśle, że odpuszczę i dam znajomemu, który po prostu ogarnia te tematy dokładniej, może on coś poradzi :slight_smile: ale ogólnie dzięki za pomoc :slight_smile:

Mam pytanie, czy to jeszcze aktualne ?? Nie prościej zainstalować na nowym dysku system, a potem podpiąć dysk, na którym jest sama partycja ??

Ja bym proponował zrobienie kopii ważnych danych przy użyciu WinPE, a następnie usunięcie wszystkich partycji i spartycjonowanie dysku od początku. diskpart również występuje w WinPE i całkiem dobrze działa, jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

Środowisko WinPE 2.0

http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html

Jeżeli ktoś woli GParted zamiast diskparta:

http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta … 11279.html