Instalacja windowsa 7 z dysku

Witam! Mam pytanie czy jest możliwe zainstalowanie systemu, który znajduje się na drugim dysku komputera a nie na płycie ani na pendrivie? chodzi mi o windows 7 wersje beta, którą kiedyś pobrałem ze strony microsoftu i teraz chciałbym usunąc aktualny sysstem i zamiast niego zainstalować siódemkę. czy jest to możliwe jeżeli mam plik iso bez nagrywania go na płytę czy też pendrive - po prostu z drugiego dysku wewnętrznego który mam w komputerze (znajdują się na nim także inne zdjęcia i dokumenty, których nie chciałbym utracić dlatego zrzuciłem je na drugi dysk) Proszę o pomoc! !!

Według mojej wiedzy jest to niemożliwe. Generalnie problem raczej byłby do rozwiązania, ale musisz uruchomić komputer nie uruchamiając w ogóle Windowsa. Potem z poziomu zewnętrznego systemu musiałbyś uruchomić instalator Windowsa (ale nie wiem z jakiego systemu ruszy instalator Windowsa).

Mógłbyś spróbować formatując dysk z instalką Windowsa w ten sam sposób jak jest instrukcja dla pendrive na stronie TechIT, ale wówczas i tak potrzebujesz zewnętrznego systemu, aby usunąć już istniejącego Windowsa, aby komputer startował z dysku z instalką Win7.

ALE: piszesz, że masz wersję beta Win7. Tutaj jest problem taki, że teraz ona się restartuje co godzinę, a za trochę (jeśli nie już) nie będzie działać w ogóle.

http://www.blogsdna.com/3217/step-by-st … dows-7.htm przy czym zamiast wypalac mozna zamontowac na wirtualnym napedzie przy pomocy, np. powerIso lub alkohol, nero chyba tez taka opcje posiada

Jeśli posiadasz XP

1.zainstaluj wirtualny napęd http://www.searchengines.pl/Emulatory-n … 22933.html

2.na pulpit XP wrzuć plik iso

3.zainstaluj z pliku iso do wirtualnego napędu

4.instalacja Win 7 z poziomu XP z wirtualnego napędu

co do usunięcia systemu i praca na systemie Beta jako głównym

rozwiązanie to raczej dziwne

po pewnym czasie będziesz otrzymywał komunikaty że pirat

:slight_smile:

Jeżeli faktycznie posiadasz Windows 7 w wersji beta to nie ma go sensu instalować ponieważ będzie się co jakiś czas resetować. Chyba że masz wersję rc która będzie działać do marca 2010 zanim zaczną się podobne restarty (wg. MS co 2 godziny)