Instalacja windows'a 98

(Karolzenek) #1

jak zainstalować Windows'a 98 jak na dysku nie ma systemu co najpierw zrobić mój komp to Pentium 120MHz ,48 ram, Cd ROM , dyskietka mam dyskietkę startową a nie wiem co zrobić po kolei

(Dhaniewicz99) #2

Musisz wejść w BIOS-a i ustawić żeby najpierw uruchamiało z płytki

(Karolzenek) #3

Win 98 u mnie z płytki nie rusza patrzałem w biosie

(Mlajtner) #4

nie instalowałem...

ale o ile pamiętam najpierw trzeba było włożyć dyskietkę

a póżniej dopiero czytało z płyty.....

(Seba86mu) #5

karol_elektrykow , w BIOSie ustaw bootowanie z napędu dyskietek (Floppy - FDD), zapisz zmianę ustawień w BIOSie.

Rozpocznie się bootowanie, wybierz opcję "Uruchom bez obsługi CD-ROM".

Gdy zobaczysz A:/> wpisz FDISK, aby potworzyć/pozmieniać partycje, bądź od razu Format C: , jeżeli chcesz sformatować partycję systemową.

Po ukończonym formatowaniu kombinacją klawiszy: Ctrl+Alt+Delete zrestartuj komputer. Ustaw bootowanie z napędu CD/DVD w BIOSie, zapisz zmianę ustawień BIOSU. Gdy w napędzie będzie płytka z Windowsem 98, to uruchomi się instalator systemu.

(Mrowa 84) #6

Znajdź dyskietkę z bootowalną windows 98. Tam będzie opcja, żeby uruchomić komputer z obsługą CD-ROM. Wtedy przechodzisz na podmontowany CD-ROM komendą np. D: (zakładam, że pod D: będzie cdrom)

Następnie:

cd win98

setup

Dyskietkę można stworzyć spod poziomu windowsa 98, lub ją ściągnąć jako obraz z internetu

Oczywiście w biosie ustawiony boot z dyskietki

Pozdrawiam

(Sidhmor) #7

Troche bez sensu te zmiany, przecież jeżeli ma w BIOSIE opcje bootowania z cd wszystko na pisałeś zrobi bez dyskietki startowej, jeżeli nie ma to wszystk za pomocą dyskietki... reszta ok.

A najprościej to patrz post wyżej:) Pozdr!

(Karolzenek) #8

dzięki za pomoc