Instalacja Windowsa 98

Witam, mój kolega ma Windowsa Xp, lecz ma mało ramów przez co postanowił, że przeniesie sie na system Windows 98. I ciągle mnie męczy 1 pytaniem: Czy Windowsa 98 można zainstalować w ten sposób co XP sie przeinstalowauje? Więc mówie mu, że w nieco inny, a on wypalił a jak dokładniej sie to robi? Więc odpowiadam, że nie wiem bo nigdy nie przeinstalowałem XP na 98. Lecz On mnie dalej męczy, pomóżcie bo zwarjuję :o Chodzi mi o opisanie instalacji Windowsa 98 przy systemie XP :x Odrazu mówię, że kumpel nie chce instalować 98 na innej partycji tak być mieć 2 Windowsy na 1 kompie tylko chce mieć 1 98 :smiley:

downgrade nie jest raczej mozliwy, najprosciej zrobic to instalujac system na czystej partycji (bez obecnego ssytemu operacyjnego).

To jak w końcu ! ? :?

Jeśli nie chce mieć WinXP, to trze3ba pierwsze sformatować partycje na której on jest, np. za pomocą Dyskietki Startowej. Aby ją uruchomić, trzeba w biosie ustawić bootowanie z dyskietki w pierwszej kolejności, a następnie zrestartować komputer z włożoną do stacji dyskietką.

Gdy już się załaduje, wybieramy pozycje “Uruchom komputer z obsługą CD-room”, a potem w wierszu poleceń wpisujemy komende format x: x=partycja w WINXP.

Przechodzimy na CD-ROOM w którym mamy włożoną płyte z Windowsem 98 i wpisujemy komende setup.exe

Innego sposobu chyba nie ma. Trzeba wywalić WinXP (format) bądź wywalić całą partycję z WinXP i utworzyć na nowo, sformatować i postawić Win98. Zwróć jednak uwagę na to, jaki masz system plików na partycji z WinXP. Jeżeli to jest NTFS to możesz mieć problemy bo nie da się zainstalować Win98 na systemie plików NTFS i tu najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie partycji i stworzenie jej na nowo na fat32. Jeżeli masz wciąż FAT32 to nie ma problemu, sam format:X wystarczy.

Jak masz XP to go nie formatuj tylko zrób nową partycję i poczytaj: http://forum.sylwex.pl/viewtopic.php?t=495