Instalacja windowsa xp na laptopie advent

Witam, mam zamiar zainstalować windows xp pro sp2 na laptopie advent (wczesniej byl xp home)

Mam 2 partycje:

  1. partycja serwisowa - 4GB

2 partycja C [NTFS] - 33GB

Tej pierwszej partycji wogole nie ruszalem. Partycje C: natomiast sformatowalem i uruchomilem instalacje windowsa xp. Skopiowaly się pliki (chyba wymagane do instalacji) i kiedy po restarcie sie ladowala ta instalacja juz w trybie graficznym to wyskakuje błąd (blue screen):

> STOP: c000021a {fatal system error} The

> Windows Logon Process system process terminated unexpectedly with a

> status of 0xc000012f (0x00000000 0x00000000) The system has been shut down.

Dodam, ze przy kopiowaniu plikow kilkanascie razy nie moglo skopiowac danego pliku. Wtedy albo ponawialem do skutku, albo omijalem jak juz nie dalo rady.

Naprawa nic nie dala. Macie jakies pomysly? :?

No jak ominąłeś jakieś pliki no to nic dziwnego.Sprawdź na innym napędzie płytkę,spróbuj ją przeczyścić może jest tylko zabrudzona,chyba,że jest porysowana,albo idż do sklepu wymień.

A czy ten XP to jest legalny? Bo kopię XP Home masz na partycji systemowej (EISA) a jokoś mi się nie chce wierzyć, że kupiłeś sobie XP Proffesional i to w wersji BOX (bo tylko taka upoważniałaby Cię do instalacji na tym laptopie).

hehe, a mnie kiedyś się udało zainstalować z omijanymi plikami, i się jakoś dziwnie zainstalowałem :smiley: instalacja doszła do 100% ale po instalacji Windows dobrze działał przez parę dni potem wywalał jakieś dziwne komunikatu, brakowało mu jakiś plików, sterowników i woqule po 2 tygodniach się sypną ze już nawet nie uruchamiał bootscreen i sie system woqule nie uruchomił wiec musiał zrobić formata i zainstalować wszystko z nowej nie porysowanej płytki, więc instalacje z omijaniem jakich kolwiek plików, i nawet jeśli sie zainstaluje, to nie polecam takiego typu rozwiązania, już lepiej iść i wymienić płytek niż, tak instalować.

Pozdrawiam.

Siedze teraz juz na laptopie :smiley:

Kolega hevet mial racje…

Mam teraz 2 inne sprawy:

  1. gdy komp startuje mam do wyboru 2 systemy, chce zeby startowal ten pierwszy. Co mam zmienic w boot.ini?
  1. jak moge sprawdzic zawartosc partycji systemowej i czy moge ja spokojnie usunac?

Nie usuwaj tej systemowej partycji, bo tam są sterowniki i cała masa innych potrzebnych rzeczy!

Jak juz zainstalowalem winde to mam taka magiczna plytke(dolaczona do lapka byla), ze wystarczy ustawic “set up all” i mam wszystkie stery teraz poprawnie ustawione, więc co mi daje ta partycja?

nie ma tam czasem obrazu windowsa?

sorki, chodzilo mi o partycje serwisowa, ktora byla zainstalowana juz w dniu zakupu laptopa, dokladnie chodzi o to:

  1. partycja serwisowa - 4GB

hakerek , o tej partycji cały czas jest mowa. Nie usuwaj jej!

Czytalem ze z niej mozna system przywrocic, itp. ale jestem ciekaw czy na ten moment komputer wogole z niej korzysta…