Instalacja Windowsa XP na laptopie - bluescreen


(alzajac) #1

Ostatnio mam taki problem z laptopem na którym mam Windows Xp a mianowicie komputer wieszał się na ekranie botującym windowsa, do trybu awaryjnego nie dało się wejść ponieważ wieszał się na ekranie logowania. Postanowiłem wykonać format dysku C i zainstalować od nowa Windowsa. Sformatowałem dysk C poprzez program GParted, restart, wkładam płytę od windy, wczytują się pliki i bum, bluescreen... wyjąłem płytę przetarłem, włożyłem to samo, mówię może płyta walnięta więc kopie zapasową windowsa na płytę i znowu to samo... Pomyślałem że może się źle sformatował to dałem format całego dysku, od nowa partyjce i to samo... teraz już nie mam pojęcia co się dzieje... wolałbym nie oddawać na gwarancję bo to gwarancja marketowa, tych lapków już tam nie mają od pół roku i może to potrwać.

Daję zdjęcie jak wygląda bluescreen może to was oświeci:

mv6863_DSCF8066.JPG


(Monczkin) #2

alzajac , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule (tu chyba powinni pomóc monterzy dźwigowi) . Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Longhorn2009) #3

Przestaw w BIOSie tryb pracy dysku twardego z AHCI na IDE i nie będzie problemów, albo załaduj sterowniki SATA (nagraj na dyskietke i F6 zaraz po rozpoczęciu bootowania z płyty) lub zintegruj je z płytą instalacyjną.

Pzdr.


(Kuczkowiak) #4

Na próbę sformatuj dysk w systemie plików FAT32 i kontynuuj instalacje.


(system) #5

proponuje sprawdzic jeszcze RAM - kiedys mialem ten problem, jedna z kosci po prostu miala brudny styk, wilgoc, kurz etc. po przeczyszczeniu wszystko wrocilo do normy.


(alzajac) #6

pomogło przestawienie trybu - integracja sterowników o dziwo nic nie dała.

Dzięki :slight_smile: już się bałem że coś z dyskiem twardym