Instalacja winXP na jednej partycji

w kwestii upewnienia się, chcę zainstalować system na jednej z dwóch partycji hdd, czy podczas instalacji druga partycja nie zostanie naruszona ?

Nie, naruszona zostanie tylko ta, na której zainstalujesz system.

a zatem rozumiem, że na jakimś etapie instalacji system zapyta na której partycji zainstalować system, chcę się upewnić bo za nic nie mogę stracić danych na drugiej partycji

tak będziesz mógł wybrać partycję jaką chcesz sformatować i zainstalować system

Tak, zapyta :slight_smile: // Symulator Instalowania Systemu XP +opisy techniczne + pomoce

Ale jeśli masz już jakiś system, może usunąć program startowy i będziesz miał problem z odpaleniem systemu.

jeszcze jedno pytanie

w którym momencie będzie opcja wyboru partycji do zainstalowania,

wprowadzam klucz i zaczyna mi kopiować pliki po ponownym uruchomienia kompa mam komunikat o instalacji właśnie na tę partycję na którą nie chcę,

jak zmienić partycję w tej sytuacji ?

uruchom komputer z płyty cd - musisz w biosie ustawić kolejkowanie urządzeń do uruchamiania, napęd musi być przed hdd, bo z tego co widzę usiłujesz zainstalować windows … z poziomu windows, a w taki sposób możesz go zainstalować tylko na innej partycji

a jak sformatować partycję na której jest już system i zainstalować na tej partycji nowy system

opcja formatowania dostępna jest jedynie ale przy instalacji na inną partycję

nie zrobisz tego z poziomu windows, musisz uruchomić komputer z płyty cd