Instalacja winXP na jednej partycji

(dao) #1

w kwestii upewnienia się, chcę zainstalować system na jednej z dwóch partycji hdd, czy podczas instalacji druga partycja nie zostanie naruszona ?

(Persifall) #2

Nie, naruszona zostanie tylko ta, na której zainstalujesz system.

(dao) #3

a zatem rozumiem, że na jakimś etapie instalacji system zapyta na której partycji zainstalować system, chcę się upewnić bo za nic nie mogę stracić danych na drugiej partycji

(natarcie_) #4

tak będziesz mógł wybrać partycję jaką chcesz sformatować i zainstalować system

(Persifall) #5

Tak, zapyta :slight_smile: // Symulator Instalowania Systemu XP +opisy techniczne + pomoce

(Spam) #6

Ale jeśli masz już jakiś system, może usunąć program startowy i będziesz miał problem z odpaleniem systemu.

(dao) #7

jeszcze jedno pytanie

w którym momencie będzie opcja wyboru partycji do zainstalowania,

wprowadzam klucz i zaczyna mi kopiować pliki po ponownym uruchomienia kompa mam komunikat o instalacji właśnie na tę partycję na którą nie chcę,

jak zmienić partycję w tej sytuacji ?

(CzajAn) #8

uruchom komputer z płyty cd - musisz w biosie ustawić kolejkowanie urządzeń do uruchamiania, napęd musi być przed hdd, bo z tego co widzę usiłujesz zainstalować windows ... z poziomu windows, a w taki sposób możesz go zainstalować tylko na innej partycji

(dao) #9

a jak sformatować partycję na której jest już system i zainstalować na tej partycji nowy system

opcja formatowania dostępna jest jedynie ale przy instalacji na inną partycję

(CzajAn) #10

nie zrobisz tego z poziomu windows, musisz uruchomić komputer z płyty cd