Instalacja wolfenstaina et - Ubuntu 7.04

Panowie zainstalowalem na nowo, krok po kroku sie udalo, tyle ze mam stary problem a mianowicie 2 , najwazniejsze że gra tak sie tnie ze nie da sie grac:( juz w menu strzalka skacze a w grze to porazka :frowning: sterowniki sa zainstalowane skryptem envy dodam ze inaczej nie udalo sie zainstalowac sterow na moim kompie, ubuntu 7.04 , jak mialem 6.10 to przy tych sterach smigalo az milo

2 problem teraz malo istotny to to ze dzwiek jest chropowaty co zreszta mam od zawsze na moim laptopie

karta graficzna gf 6150

ZARADZCIE bo busze grac w moja ulubiona gre pod xp porazka:(

Proszę opanować się emotami - kasuję.

Kaka’

a jak ją w końcu instalowałeś? a no i po co instaliowałeś sterowniki do grafy? nie miałeś akceleracji odrazu po instalacji? o0

chwila, stery do grafy zainstalowalem jak system instalowany był, nie instalowalem teraz 2 raz sterow tylko pisze jaka metoda byly zainstalowane… :?

wolfa instalowalem wg tego

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 … y-i-linux/

// Poprawiłem post.

Kaka’

i właśnie dla tego źle zrobiłeś… Ubuntu ma inna filozofie instalowania… powinieneś zrobić to tak, zakładając że masz pliki instalacyjne w folderze domowym:

sh et-linux-2.60.x86.run

i podczas instalacji zmieniasz tylko ścieżke gdzie ma być zainstalowana gra czyli:

home/nazwausera/enemy-territory

następnie instalujesz patcha:

sh et-linux-2.60-update.x86.run

potem jak chcesz uruchomić ET, w konsoli wpisujesz

sh et

dlaczego tym sposobem bez sudo? Dlatego iż i tak nie będziesz uruchamiał tej gry z innego konta, a jak już to tylko zmeinisz uprawnienia dostępu, nie wysadza się otwartych drzwi aby wejść :wink: a i jeszcze coś do dzwięku

sudo -s

echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss

echo "et.x86 0 0 disable" > /proc/asound/card0/pcm0c/oss

exit

Złączono Posta _: 11.06.2007 (Pon) 10:29_aha i po instalacji systemu po wpisaniu

glxinfo | grep direct

sprawdz czy zwraca Ci komunikat:

direct rendering: Yes

jeśli tak to sterowników już instalować nie musisz

nie czaje instalowalem et z oficjalnego poradnika w takim razie nie ja zle robilem tylko poradnik jest spaprany… juz nic nie wiem jak co i gdzie

AZPR co ty gadasz :shock: normalnie na domyślne ścieżki instalowałem i u mnie w maire śmiga (43 fps :stuck_out_tongue: )

dlaczego nie zainstalujesz z tego linka co podałem ?? :?

wojownik do ET wrzucałeś swoje cfg. ??

Zainstaluj jeszcze raz z tego linka co ja Ci podałem,wpisuj komendy tak jak tam pisze a nie z poradnika ubuntu :!:

D@widoS a po co chcesz kozystac z prawa roota? w ubuntu nie jest to konieczne i robi sie to w extremalnych przypadkach… wiec po co instalowac to do folderow do korych nie masz praw dostepu?

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 14:48

poczytaj jescze tu

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … +territory

ale jest to samo co ja Ci napisałem :wink: ta metoda jest najbardziej optymalna, nie musisz sie bawic z sudo np. gdy chces wgrac mapy itp.

a mapy się wgrywa do folderu .etwolf który tworzy się w home i tam nie trzeba uprawnień :x

można i tu i tu :wink:

witam

dziwne - właśnie odkryłem, że jak mam standardowy dekorator okien to wolf nie tnie i jest super…a jak działam na berylu to tnie ,że hohoho