Instalacja wtyczek oraz alias w Gaim

Dziś skonfigurowalem neta pod madriva 2007.1 jest to mój pierwszy linux w zwiazku z tym mam kilka pytań :slight_smile:

podczas konfiguracji Gaim trzeba wpisac lokalny alias… tzn co ja tam mam wpisac? :open_mouth:

druga sprawa to to,że wchodząc choćby na stronę Dobreprogramy mozilla apeluje o instalacje wtyczki http://www.adobe.com/shockwave/download … kwaveFlash

wszystko ładnie pięknie tylko za pomocą którego programu ja to mam otworzyć i gdzie takowy znajdę? : )

Wpisz swój nick :slight_smile:

Pod tym linkiem masz RPM z flashem w wersji 9.

Pozdrawiam!

Gaim już jest zastąpiony przez projekt Pigdin.

I zalecam Ci aktualizację Gaima do Pidgina :wink:

http://pidgin.im

problem pluginu rozwiązany : )

zdecydowałem się na Pindina jednak nie wiem jak to sie instaluje :open_mouth:

Złączono Posta : 31.05.2007 (Czw) 20:47

ah teraz tak patrze i nie widze antywirusa… wiedziałem ,że mi czegoś brakowało xD jaki będzie najlepszy pod linuxa? :slight_smile:

ŻADEN

Szkoda pamięci na AV :slight_smile:

Firewalla jedynie ustaw i po wszystkim :wink:

szumi

Było kilka razy na forum o AV dla linuksa.

Jeśli używasz go tylko dla siebie to Ci nie jest potrzebny ŻADEN.

Może się przydać gdy nagrywasz płytkę komuś z windowsem.

Wtedy polecam ClamAV (nie poprawiajcie mnie że KlamAV, nakładka itp) nie wiem dokładnie bo nie używam 8)

matiit

buahahahahha z tego wynika ,że windows to 1 wielki wirus :lol:

Poczytaj sobie ten artykuł na temat wirusów na linuksa. Myśle, że ten artykuł powinien Ci wszystko wyjaśnić :slight_smile:

Pozdrawiam!

Chodziło mi o że nagrywasz płytkę komuś kto ma zainstlowanego windowsa i tej płytki zamierza używać na nim.

ALe Twoja interpretacja nie jest zła :mrgreen: :mrgreen:

nie można tak obrażać windowsa :twisted:

bo tak mi sie wydaje, że raczej każdy zaczynał niegdyś od tego pięknego systemu operacyjnego :mrgreen:

ale co do anty-wira pod linuxa, to słyszałem, znaczy czytałem, że można avasta zainstalować, prawda to ??

ten artykuł mi wiele wyjaśnił :slight_smile:

Tak :wink:

tak ale po co ??