Instalacja XP 32-bit w Windows 7 64-bit - możliwe?

(E122448) #1

Witam,

Czy jest możliwe zainstalowanie systemu Windows XP 32-bitowego w systemie, z którego obecnie korzystam, czyli Windows 7 Ultimate 64-bitowym, z poziomu Windows? System ten miałby być zainstalowany na tym samym dysku twardym. Proszę o pomoc.

(Piotrkijak) #2

Nie, musisz włożyć płytę z xp, uruchomić z niej komputer i dopiero wtedy formatujesz dysk i instalujesz xp.

(Przemekbaranowski) #3

Chyba że wystarczy ci WindowsXP Mode pod Windows 7 - wtedy wystarczy ściągnąć ~600MB shitu ze stron microsoftu i heja;)

(MaRa) #4

Podobno siódemka ultimate obsługuje dyski wirtualne vhd (te same co Virtual PC). Czyli być może można zainstalować XP, ale będzie nie bezpośrednio na partycji dysku, lecz w pliku na partycji głównego systemu.

Pewności nie mam, bo nie mam dostępu do tej wersji siódemki, jeśli tak jest, to powinna być taka opcja po wciśnięciu F8 podczas uruchamiania systemu (to tam, gdzie wchodzi się do trybu awaryjnego)

(apanasiuk) #5

mnie uczyli zęby najpierw instalować starsze systemy później nowsze. aby pozbyć się problemów

(E122448) #6

XP Mode mam zainstalowany. Dla mnie jest bezużyteczny, bo jest on przeznaczony do obsługi starszych programów, a nie gier, a mnie chodzi o gry i to wcale nie takie stare, bo np. Street Fighter IV czy Mortal Kombat - Deception.

Czy dysk wirtualny VHD będzie odpowiedni dla gier?

(Dritone) #7

Tak to raczej nie da rady :wink:

Będzie, to nie odgrywa praktycznie żadnej różnicy... z instalacją XP na VHD wcale jednak nie będzie tak prosto :slight_smile: Możesz jednak (jeśli nie chcesz bawić z nowym podziałem na partycje) spróbować wykonać to tak >> http://dawka.wordpress.com/2009/03/19/j ... windows-7/ niestety, ale nie sprawdzałem tego na Windows XP - nie daję żadnej gwarancji :slight_smile:

Do gier (starszych) możesz również spróbować instalacji pod VirtualBoxem, który od wersji 3.0.0 wspiera sprzętową akcelerację D3D w Windows XP i Vista >> http://dawka.wordpress.com/2009/07/02/v ... -wrazenia/