Instalacja XP a CHKDSK

(system) #1

Witam wszystkich,

Niedawno znajomy poprosił mnie o zainstalowanie XP na swoim PC. Po włączeniu kompa włączał się CHKDSK na partycji C, po czym zawsze wieszał się na 56 %. Po kilku nieudanych próbach po prostu go wyłączyłem w rejestrze. Sprawdziłem kompa, z naciskiem na dysk za pomocą UBCD - wszystko wygląda OK. Sprawdziłem również kable, czujniki, etc. i tu też wszystko wygląda dobrze. Do formatu przeznaczyłem partycję systemową, z uwagi na ważne pliki na pozostałych partycjach.

Po świeżej instalacji wystąpił ten sam problem na partycji D, więc znowu byłem zmuszony wyłączyć CHKDSK. Włączyłem defragmentację i usuwanie błędów tej partycji za pomocą MyDefrag i komp znowu się zawiesił.

Później pojawił się problem ze sterowniki grafiki, do tego stopnia,że komputer wymagał ponownego formatu. W trakcie instalacji tym razem ruszył CHKDSK, znalazł kilka błędów i je naprawił. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłby zupełny format i nowa tablica partycji, jednak znajomy nie chce o tym słyszeć.

Teraz komp chodzi, ale boję się, że za jakiś czas znowu pojawią się problemy.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Pozdrawiam

(Mar Sikorski) #2

Ważne dane można by zgrać np. na pendrive lub na płytę. Wtedy mogłbyś podjąć się sformatowania całego dysku. O ile twój znajomy wyrazi na to zgodę.

Wtedy na nowo sformatowany dysk można by wgrać te pliki z pendrive lub z płyty i swoją drogą zobaczyć, czy wszystko chodzi jak należy.

Jest to narazie jedyne wyjście, jakie mi do głowy przychodzi. Lecz pamiętaj, że najpierw znajomego musisz się zapytać o zgodę, a dopiero potem działać.