Instalacja XP +Błąd Irql + Blue screen

Witam, mam bardzo duży problem z moim komputerem, otóż wygląda to tak:

Ostatnio miałem problem z kopiowaniem plików na dysk, otóż podczas kopiowania plików na inną partycję komputer zawieszał się, potem Blue Screen z błędem “IRQL_ NOT_LESS_OR_EQUAL”, za drugim razem po ponownej próbie kopiowania znów restart i przywitał mnie komunikat że plik “system” jest uszkodzony lub nie istnieje.

Gdy chciałem przywrócić plik z repair’a to podczas kopiowania także wywaliło mi błąd “IRQL_ NOT_LESS_OR_EQUAL”. Poczytałem o tym troszkę w necie o tym błędzie i postanowiłem sprawdzić dysk twardy, pamieć.

Pamięć sprawdziłem programem Memtest86+, nic nie wykazał wszystko działa jak należy. Dysk potraktowałem chkdsk, który poprawił kilka błędów ale wszystko działa, dla pewności wszdziłęm go do innego komputera i sprawdziłem czy działa, dałem mu porządny wycisk, kopiowałem na niego pliki, kasowałem i tak w kółko przez ok. 3 godziny, działa bez problemów.

Kombinowałem już na różne sposoby, zmieniałem ustawienia zworek, odłączyłem wszystkie niepotrzebne sprzęty od kompa m.in: kartę dzwiekową, modem usb…

i dalej jest to samo, system się zainstaluje, ale gdy próbuję skopiować jakiś plik na inną partycje to ded, blue screen z tym komunikatem i teraz od razu po restarcie wita mnie komuniakt o braku pliku “system”.

Czytałem też że to może być uszkodzona płyta główna, ale nie wiem jak to sprawdzić, czy są jakieś sposoby na sprawdzenie jej pod tym względem?

Proszę o pomoc bo mi się już repertuar skończył :slight_smile:

P.S Zamieniałem także sloty pamieci, i wkładałem kości z innego kompa (nowe 100% sprawne), nadal ten sam błąd…

Google użyte :stuck_out_tongue: lecz nie znalazłem tam odpowiedzi (dziwne). Czytałem też na stronach Microsoftu o tym błędzie i tam pisało o instalacji SP3, ale co z tego jak ja nie mogę nawet zainstalwoać SP3 bo restart :stuck_out_tongue:

Zainstalować Windę z SP3;)

Stawiałeś system na tym dysku pod inną płytą główną?

nie próbowałem instalacji, i niestety nie posiadam płytki instalacyjnej z sp3 ;/

To sobie zrób :smiley: http://www.vista.pl/porady/368_integrac … alnej.html

wiem jak się robi płytkę instalacyjną z sp3 :slight_smile: ale wielkie dzięki za poradę,

właśnie instaluję system z sp2 na tym hdd na drugim kompie, jak nie wyjdzie bedę robić płytkę i instalować z sp3. o wynikach poinformuję :slight_smile:

P.S dziwne ze to sie sypie bo komp od 3 lat stoi z windzie z sp2 i nie było kłopotów teraz tylko coś nie tak, a nic nie było manipulowane przy hardware, i ni z tego ni z owego się tak zrobiło. No chyba że siostra która jak większość polskich nastolatek spędza wieczory na nk poczuła informatycznego ducha i wepchała łapy w software lub hardware :stuck_out_tongue: (w co wątpię) -to tak od siebie

Komp stojący od 3 lat mógł sobie sam hardware zmanipulować :smiley: Wszystko jest możliwe. Kombinuj :wink:

no to jużchyba wiem,

dysk działa :slight_smile:

Ale wsadziłem mój ponad 10 letni dysk Maxtor’a 10GB (który na pewno działa, bo służył przez całe święta jako sterownik do lampek choinkowych :P) i zainstalowałem na nim system, próba kopiowania także zakończyła się restartem, a później ten ukochany komuniakt z plikiem “system” w roli głównej :smiley:

Wszystko wskazuje na jedno: płyta główna zakończyła swój żywot na amen :confused:

Ostatnie 3 dni (dokładnie wieczory od 19 do 1 ) spędziłem przy tym kompie, sprawdziłem dosłownie wszystko, i to musi być płyta :stuck_out_tongue:

Jeśli ktoś ma inne zdanie to niech napisze :slight_smile: