Instalacja XP (dysk nie może się sformatować)

(Dani3131) #1

Podczas instalacji oryginalnego Windowsa XP dzieje się coś dziwnego - w czasie formatowania dochodzi do 50-paru procent i staje. Po paru minutach pojawia się ekran z mniej więcej takim tekstem: Instalacja musi zostać przerwana. Wybrany dysk nie może być sformatowany.

Jest to tym dziwniejsze że sformatowałem ten dysk zarówno Linux-em jak i programem Paragon Partition Manager (odłączyłem dysk i sformatowałem go u kolegi)

Macie jakieś pomysły :?:

(Slawek655) #2

tez tak kiedys miałem po linuksie, musisz usunąć wszystkie partycje instalatorem xp i na nowo je załozyc , po tej operacji powinien ci sformatowac i wszystko powinno byc ok

dani5 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(DanKar) #4

Hmm... spróbuj odpalić konsolę naprawiania systemu z nośnika instalacyjnego Windows XP i skorzystaj z poleceń: fixmbr i fixboot, nadpisując Boot Sektor. Następnie spróbuj odpalić instalatora Linuxa i upewnij się, że nie zostały jakieś pozostałości po partycjach linuxowych. Później z kolei warto sformatować partycję (nie metodą szybką).

(Krolik65) #5

Witam

mam podobny problem

wcześniej miałem zainstalowanego Ubuntu i chcę zainstalować windę

gdy wyznaczam partycję C: (11Gb) i formatowanie NTFS (dokładne)to pasek formatowanie staje na 9%,

przy szybkim formatowaniu instalator wiesza się podczas sprawdzania plików

windę udało mi się zainstalować tylko na całym dysku przy szybkim formatowaniu

czy mógłby ktoś coś poradzić???

Z góry dzięki

Pozdro

(Cosik Ktosik) #6

poster , spróbuj użyć polecenia chkdsk z wiersza poleceń: chkdsk c:/R

lub programu HDDRegenerator: http://www.programs.pl/program,514.html

dani5 , w Twoim przypadku raczej ten drugi sposób będzie lepszy.

Być może Macie problemy z bad sektorami.

(Krolik65) #7

ok spróbuje

dysk jest nowy, w sobotę zainstalowałem ubuntu a teraz chciałem windę postawić

komp to labtop IBM T23

Pozdro

(Kolmar) #8

Użycie HDDRegenerator w tym wypadku odradzam. Wyzeruj dysk twardy za pomocą Active killdisk, a następnie utwórz partycję (wg uznania).

(Krolik65) #9

a jak włączyć wiersz poleceń??

(Cosik Ktosik) #10

Sam napisałeś, że Masz linuxa, a tam nie ma wiersza poleceń i chkdska. Zastosuj radę rokko ,

(Krolik65) #11

Wyzerowałem dysk za pomocą Active killdisk ale nadal to samo, podczas formatowanie NTFS (dokładnego) stanęło na 7%

co może być nie tak???

Pozdro

(Kolmar) #12

A przy zastosowaniu innego partycjonera też tak jest ??

Jeżeli tak to zdiagnozuj dysk np. programem MHDD, jeżeli wykryje "bad sektory" to użyj programu poleconego przez cosik_ktosik.

(Krolik65) #13

tzn tylko stosowałem NTFS i przy dokładnym formacie stoi a przy szybkim idzie dalej ale się wiesza podczas sprawdzania plików

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 14:44 został dopisany post przez poster

dysk według scanu MHDD zawiera kilka bad sectorów

co z tym zrobić?? czy to dlatego nie mogę zainstalować xp??

Pozdro

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 15:03 został dopisany post przez poster

jak na razie jest 180 bad sektorów (3,7% skanowania dysku)

czy jak wykonam Erase Delays to pomoże i da się zainstalować windę czy nie??

Pozdro

(Cosik Ktosik) #14

Jeśli to jest prawda to Masz dość mocno uszkodzony dysk. Myślę, że czas rozglądnąć się za nowym.

(Kolmar) #15

Lepiej nie kombinuj, użyj programu HDDRegenerator (ostateczność).

PS. Ile Twój dysk ma lat ?? wow... teraz widzę, że jest nowy ?? ...reklamuj

(Krolik65) #16

dysk zakupiony w piątek, ok nie będę nic kombinować :smiley: zareklamuję w poniedziałek

ale dlaczego ubuntu się odpalił???

Pozdro

(Kolmar) #17

Powiem tylko jedno, gdyby dysk nie był wadliwy to MHDD nie wykrył by niczego. Ten program nigdy mnie nie zawiódł (odpukać w niemalowane :lol: ).

Poprostu linuksy mają nieco inne podejście do widzianych zasobów :-D. Trudno powiedzieć dlaczego...

(Krolik65) #18

ok dzięki

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 20:39 został dopisany post przez poster

wymieniłem dysk i windows ruszył

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

POZDRAWIAM