Instalacja XP (dysk nie może się sformatować)

Podczas instalacji oryginalnego Windowsa XP dzieje się coś dziwnego - w czasie formatowania dochodzi do 50-paru procent i staje. Po paru minutach pojawia się ekran z mniej więcej takim tekstem: Instalacja musi zostać przerwana. Wybrany dysk nie może być sformatowany.

Jest to tym dziwniejsze że sformatowałem ten dysk zarówno Linux-em jak i programem Paragon Partition Manager (odłączyłem dysk i sformatowałem go u kolegi)

Macie jakieś pomysły :?:

tez tak kiedys miałem po linuksie, musisz usunąć wszystkie partycje instalatorem xp i na nowo je załozyc , po tej operacji powinien ci sformatowac i wszystko powinno byc ok

dani5 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hmm… spróbuj odpalić konsolę naprawiania systemu z nośnika instalacyjnego Windows XP i skorzystaj z poleceń: fixmbr i fixboot, nadpisując Boot Sektor. Następnie spróbuj odpalić instalatora Linuxa i upewnij się, że nie zostały jakieś pozostałości po partycjach linuxowych. Później z kolei warto sformatować partycję (nie metodą szybką).

Witam

mam podobny problem

wcześniej miałem zainstalowanego Ubuntu i chcę zainstalować windę

gdy wyznaczam partycję C: (11Gb) i formatowanie NTFS (dokładne)to pasek formatowanie staje na 9%,

przy szybkim formatowaniu instalator wiesza się podczas sprawdzania plików

windę udało mi się zainstalować tylko na całym dysku przy szybkim formatowaniu

czy mógłby ktoś coś poradzić???

Z góry dzięki

Pozdro

poster , spróbuj użyć polecenia chkdsk z wiersza poleceń: chkdsk c:/R

lub programu HDDRegenerator: http://www.programs.pl/program,514.html

dani5 , w Twoim przypadku raczej ten drugi sposób będzie lepszy.

Być może Macie problemy z bad sektorami.

ok spróbuje

dysk jest nowy, w sobotę zainstalowałem ubuntu a teraz chciałem windę postawić

komp to labtop IBM T23

Pozdro

Użycie HDDRegenerator w tym wypadku odradzam. Wyzeruj dysk twardy za pomocą Active killdisk, a następnie utwórz partycję (wg uznania).

a jak włączyć wiersz poleceń??

Sam napisałeś, że Masz linuxa, a tam nie ma wiersza poleceń i chkdska. Zastosuj radę rokko ,

Wyzerowałem dysk za pomocą Active killdisk ale nadal to samo, podczas formatowanie NTFS (dokładnego) stanęło na 7%

co może być nie tak???

Pozdro

A przy zastosowaniu innego partycjonera też tak jest ??

Jeżeli tak to zdiagnozuj dysk np. programem MHDD, jeżeli wykryje “bad sektory” to użyj programu poleconego przez cosik_ktosik.

tzn tylko stosowałem NTFS i przy dokładnym formacie stoi a przy szybkim idzie dalej ale się wiesza podczas sprawdzania plików

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 14:44 został dopisany post przez poster

dysk według scanu MHDD zawiera kilka bad sectorów

co z tym zrobić?? czy to dlatego nie mogę zainstalować xp??

Pozdro

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 15:03 został dopisany post przez poster

jak na razie jest 180 bad sektorów (3,7% skanowania dysku)

czy jak wykonam Erase Delays to pomoże i da się zainstalować windę czy nie??

Pozdro

Jeśli to jest prawda to Masz dość mocno uszkodzony dysk. Myślę, że czas rozglądnąć się za nowym.

Lepiej nie kombinuj, użyj programu HDDRegenerator (ostateczność).

PS. Ile Twój dysk ma lat ?? wow… teraz widzę, że jest nowy ?? …reklamuj

dysk zakupiony w piątek, ok nie będę nic kombinować :smiley: zareklamuję w poniedziałek

ale dlaczego ubuntu się odpalił???

Pozdro

Powiem tylko jedno, gdyby dysk nie był wadliwy to MHDD nie wykrył by niczego. Ten program nigdy mnie nie zawiódł (odpukać w niemalowane :lol: ).

Poprostu linuksy mają nieco inne podejście do widzianych zasobów :-D. Trudno powiedzieć dlaczego…

ok dzięki

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 20:39 został dopisany post przez poster

wymieniłem dysk i windows ruszył

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

POZDRAWIAM