Instalacja XP Home na PROFFESINAL

Chciałbym zainstalować sobie 2 system, mam obecnie profesionala na C: partycji pod NTFS w katalogu Windows oczywiście. Ale chciałbym doinstalować sobie Windowsa Homa, ale niewiem czy musze przygotowywac pod to 2 partycje, czy moge zainstalowac na bieżącej partycji C:

Czy Home zainstaluje sie w katalogu Windows czy może innym, czy nienadpisze on poprzedniego systemu ??

Sorry za ciekawość, ale zadam pytanie po co ??

Bo jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu :roll:

Niezalecane instalować na tej samej partycji - instaluj Home na innej partycji.

Jeśli instalujesz na tej samej partycji zmień nazwę katalogu docelowego Windows na inny.

Z powodu bardzo dziwnej przypadłości karty sieciowej, która nadmiernie wyrzuca połączenie, nic niepomaga, pamietam ze na Home-ie działała poprawnie.

Gram w gry internetowe, np Warcraft na battle.net. Uwież mi, nagminne wywalanie połączenia i otrzymywanie loose-ów ogromnie niszczy przyjemność z gry, a i grając z kolegą bądz w random team z innymi psuje sie zabawę także innym.

A jaka karta i jaka wersja sterowników moze sa nowsze na których działa dobrze 8)

z twoich postów rozumiem że masz zamiar w większej mierze pracować na wersji home. więc wydziel nową partycje programem który to tworzy i nadaj wage tej partycji. jak masz zamiar grać i inne rzeczy robić na home to tam podaruj więcej danych do wykorzystania a następnie zainstaluj wersje home :wink:

próbowałem wszystkich dostepnych rodzajó sterowników łączenie nawet zmiany karty sieciowej, Problem stanowi uroczy program D-Link-a (AirPlus) z u Planeta WLAN Monitor. W gruncie rzeczy to te same sterowniki i ten sam program. Próbowałem ręcznie instalować, omijając ten program.

Niestety nic niedaje. Próbowałem rad innych którzy mieli podobne problemy, ale bez efektów, tylko raczej takie rozwiązanie zostaje.

Niemam zamiaru sie przeżucać całkowicie z Profaa na Homa, robie to głównie dla brata, zeby dało sie normalnie pograć, na codzień niezajumuję sie grami :]

czy jesli bede chcial zainstalowac Homa na pratycji D: a mam tam dane to czy musze formatować tą partycję ??

Tak, a jak sobie to inaczej wyobrazasz :stuck_out_tongue:

Wskazane, ale niekonieczne.

Sprawdź ile masz tam miejsca,aby system się zmieścił .

Jak chcesz zmienić system plików na tej partycji to najlepiej zgraj dane i usuń partycję,załóż i sformatuj na właściwy system plików i instaluj nowy system XP Home.

chyba gdybym zmieniał system plików :stuck_out_tongue: Raczej formatowanie sobie podaruje :D, niemam 2 dysku, zeby ok 50GB przenieść, nawet na sasiednia partycje, mimo iż mam dysk 160GB :confused:

może wystarczy tylko we właściwościach karty wyłączyć oszczedzanie energia

a mozesz podac dokłądnie gdzie to zmienić bo neimogę znaleźć ??

Panel sterowania=>> system=>>sprzęt=>> menadzer urzadzeń=>> karta sieciowa=>> właściwości karty odznacz diwe pozycjie:

beztytuu8oh.jpg

tez mysle ze chodzi o oszczednosc energii sprobuj jw. a jak nie pomoze to pozycz druga od kolesia labo sie zamien na dzien i zobaczysz czy to wina xpeka czy karty bo nie sadze aby home bylby rozwiazniem!!

niestety w przypadku karty sieciowej nima takiej zakladni, przy Realteku (sieciowki do LANA jest) ale nie do karty wi-fi.

pozatym karte już wymieniałem

a kartę masz Planet ?-> Jezeli tak to lan monitora mozesz dezaktywowac tak by nie uruchamial sie w autostarcie…mialem podobny problem do Twojego i pomoglo.

czy czasami nie posiadasz jeszcze zintegrowana karte sieciowa??

posiadam zintegrowaną kartę siciową, + Realteka na Pci, zainstalowałem Realteka bo Marvell ( na płycie) niechciał pracowac z drugim realtekiem

wyłącz w BIOSIE zintegrowana karte