Instalacja XP na 1015BX

Witam

Do dzisiaj miałem Samsunga N450, przyszedł czas na coś lepszego i wybór padł na Asusa 1015 BX.

Chcę zainstalować XP i mam taki problem: zrobiłem bootowalną kartę CF z XP poprzez Win Setup From USB, zmieniam priorytety bootowania w Biosie, odpala się instalacja i zatrzymuje się w miejscu wyboru dysku z informacją o braku rozpoznanych urządzeń magazynujących.

Jak mam obejść ten problem żeby dysk był widziany przez instalator?

Dodam jeszcze że oba komputery to netbooki więc nie mam do dyspozycji cd-romu itp.

Ja polecam zrobienie bootowalnego pendriva. A w ogóle… Jak Ty kartę CF chcesz odczytać w tym urządzeniu? :o

Kartę CF odczytuję przez czytnik na kablu, nie mam nic innego pod ręką, ale zresztą i tak karta jest wykrywana jako pendrive, więc nie ma problemu.

Wracając do sedna sprawy - wiem że trzeba użyć programu nLite, tylko teraz pytanie- skąd wziąć sterowniki SATA do dysku w 1015BX?

Potrzebujesz sterowniki nie do dysku tylko do kontrolera SATA na płycie głównej. Poszukaj na stronie producenta, jeśli są jakieś sterowniki pod xp to będą i pod kontroler. Spróbuj z tej strony http://driverscollection.blogspot.com/2 … river.html

XP już zainstalowałem, wystarczyło zmienić na IDE native mode w biosie.

Teraz problem w znalezieniu sterowników do hd6290 pod xp

Dodane 23.12.2011 (Pt) 13:44

W dalszym ciągu mam cały czas problemy z tym komputerem.

Zainstalowałem Windows 7 starter, i nie mogę aktywować przycisków do regulacji jasności matrycy. Inne przyciski (głośność itp działają, problem jest tylko z jasnością).

Podczas naciskania przycisków kontrolujących jasność pojawia się pasek z regulacją, jednak matryca nadal świeci tak samo.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= … uage=pl-pl - tutaj ktoś miał ten sam problem, jednak nie ma podanego sposobu na rozwiązanie tego. Na stronie ASUSA wyczytałem że istnieje wersja biosu dla tego sprzętu w której możliwa jest zmiana jasności z poziomu biosu, jednak przy próbie zainstalowania asus update - otrzymuję informację że nie mam płyty głównej Asus.

Możecie coś poradzić?