Instalacja XP na czysty dysk. Brak pliku NTLDR

Witam!

Mam taki problem. Chcę zainstalowac windowsa XP. Ale nie mogę zboowac płyty. W biosie zmienilem aby najpierw odycztywało CDrom a pozniej HD. Ale to nic nie daje. Nie pojawia sie zaden komunikat dotyczacy rozruchu CD. Pojawia sie komunikat : Brak pliku NTLDR. Wczesniej formatowałem dysk recznie tj. z innego dysku sformatowalem poprzez prawy—> formatuj. Dlatego pojawił się pozniej komunikat przy wl. komputera brak pliku NTLDR.

Probowłem resetowac biosa. Probowałem korzystac z innego CD-ROOMU ale to nie pomogło.

Jak mogę teraz zainstalowac na ten czysty dysk widnowsa?

Proszę o szybką POMOC!

Pozdrawiam!

Czy Windows jest oryginalny?? Wygląda na to, że nie m a sektora bootującego.

Spróbuj ustawić w biosie na first: CDROM, a na reszte none.

Plyta jest ogrinalna. werjsa HOME EDITION.

Ustawialem w biosie first CDROM

Zobacz: http://www.frazpc.pl/b/167932

dzięki za linka. przeczytałem to… ale tam piszą jakieś laiki i to nie na temat. a ja mam powazny problem

Właśnie też to czytałem i zauważyłem.

Chodziło mi o to żebyś sprawdził to co oni tam napisali. Na początku jest nieciekawie, ale potem jest już jakby na temat…

Sprawdzałem te opcje.

A wszytko przez to ze zostało zrobione to formatowanie reczne. Teraz tylko jest zamieszanie.

Będą kłopoty z instalacją windy przez to, że zsotało zrobione formatowanie ręczne? czy nie powinno byc problemów?

Ten format ręczny chyba nic nie ma wspólnego z problemem.

Płyta powinna się odpalić nawet wtedy gdy jest dysk popsuty.

Mi się wydaje, że coś z płytą jest nie tak.

Jak możesz to pożycz od kogoś Winde (działającą) i zobacz czy odpali.

Najprawdopodobniej system jest u Ciebie zainstalowany na tzw.partycji systemowej i dlatego po formacie dysku i próbie wgrania systemu pojawia sie taki komunikat.Popytaj panów z serwisu jak przywrócic system

Mozliwe, chyba bedzie trzeba zapytac jakis informatyków z serwisu. Moze mi nie skasują za udzielenia inf.

Dziękówka za potpowiedzi! pzdr

Spróbuj usunąć wszystkie partycje dysku i je utworzyć na nowo. Jeżeli masz kilka i formatowałeś tylko tą z Windowsem to ją usuń i utwórz identyczną jeszcze raz. Najlepiej użyj GParted (na vortalu).

Tzn. była jedna partycja na dysku utworzona. Wyczyściłem ją korzystając z innego dysku. Poprzez PRAWY–> FORMATUJ.

Teraz gdy chcę wł. kompa wyskakuje komunikat: Brak Pliku NTLDR. Nie wiem dlaczego nie chce bootowac płyty. Mam orginalnego windowsa, ale dodam, że wczoraj próbowałem zainstalowac z nieorginalnych XP od kumpli i również nie bootowało.

P.S Jest taka możliwoś alby wgrac winde przez “MOJ KOMPUTER” z innego dysku? Tzn. Podłącze inny dysk, wejdę na niego i uruchomie płytę w windowsiem, który później zainstaluje na tą jedną partycję innego dysku. Czy taka opcja zadziała?

W ogóle spróbuje jeszcze zainstalowac winde na ten dysk, tylko, że na innym komputerze. Czy to coś też moze pomoc?

Proszę o szybką POMOC!

Pozdro!

Dodam, że płyta to Realtek RTL8110SC GIGABIT BOOT AGENT V.1.51

W starszych płytach głownych botowanie było z 1 kanału IDE .

Sprubuj podpiąć CD pod 1 kanał IDE a dysk pod 2 . [zamienić podłączenie taśm na płycie głównej]

Lub np: 1 kanał CD - master , dysk - slave .

Nie wiem czy pomoże ,spróbować można .

Podaj nazwę płyty głównej .

:smiley:

Miałam kiedys ten sam problem i wiem że żadne próby wgrania systemu nic nie dadzą(nawet skopiowanie brakującego pliku na dysk)a jesli nawet to tylko na 30 dni :frowning: moja rada -wejdź na stronę producenta (ACER,HP,SIEMENS czy jaki tam masz)i skomunikuj się z nimi albo telefonicznie albo przez e-mail.Podadza Ci cały tok postępowania,bo kazda firma ma swoje własne zabezpieczenia a kontakt z nimi oszczędzi Ci czasu i nerwów.Nie masakruj kompa.Powodzenia