Instalacja xp na laptopie ASUS A6000

Witam

Mam laptop ASUS A6000 i zamierzam zainstalować na nim nowy system. System instaluje z płytki Optimusa. Kiedy uruchamiam komputer z płytą w napędzie naciskam klawisz “Esc” i z menu wybieram aby komputer uruchomił sie z płyty. Chwilę potem na ekranie ukazuje się napis “Naciśnięcie dowolnego przycisku spowoduje rozruch CD” (czy coś w tym stylu) no i naciskam spacje i… nic, pokazuje tylko jakieś literki i potem zaczyna sie ładowanie systemu. Co mam robić aby móc zainstalować ten system? Przosze o szybką odpowiedź.

Kiedyś spotkałem się z takim problemem. Pisze żeby nacisnąć dowolny klawisz a uruchomi się z płyty. Ale wyskakują tylko jakieś krzaki. U mnie wystartowało po kombinacji klawiszy shift +C. Może Ci to pomoże, a jak nie to szukaj innej kombinacji.

Próbowałem z tym shift+c ale nic, to samo siędzieje jak naciskam spacje czy inny klawisz. macie jakieś inne rady? prosze ![-o<

To co? nikt mi nie pomoże? :frowning:

A może to był nie lewy Shift+C tylko lewy Alt+c. Nie pamiętam. Popróbuj.

witam-mam wrazenie ze musisz wgrac sterowniki sata bo masz chyba taki dysk w kompie i dlatego to wszystko nie idzie jak trzeba, a jeśli system który wgrywasz ma stery ata to nici z wgrania systemu xp. ja mam wgrany xp na laptopie i działa. problemem zawsze sa sterowniki np.do karty dżwiękowej czy graficznej ,ale można znależć w internecie. tez pomaga przestawienie w BIOSie trybu SATA z Enhanced na Compatible. w razie problemow pisz naa gg 4338505 pomogę pozdrawiam =D>