Instalacja xp na laptopie ,blue screen

mam problem gdy chcę zainstalować na laptopie windowsa xp i jak ładuje te wszystkie sterowniki to potem wywala blue screena …

dlaczego tak jest ??

jak mam zainstalowac tego xp ??

ja podejzewam sam ze to wina dysku …w biosie jest sata mode ahci czy jakoś tak czy to moze byc tego wina ??

tego moda nieda się zmienic …jest tylko ahci niemoge zmienić na co innego …

Jaki model komputera?

Musisz zintegrować sterowniki SATA z instalacją XP, za pomocą programu nLite.

Ja wiem co jest. Zintegruj nLitem sterowniki Sata. To samo miała moja kol.

http://forum.windowsmx.pl/driver-pack-k … t3311.html.

Podaj kod błędu bluescreena (od STOP)

kurcze niemoge podać zbyt wiele bo to laptop kolezanki…

to jest toshiba jakaś a kody błędu dzisiaj niepodam ewentualnie jutro…

a jak zintegrowac ten sterownik ?? wystarczy zainstalować program i potem odpalic intalke xp z poziomu systemu ??

Nie - przygotowywujesz specjalną płytę z XP tym programem.

w biosie wyłącz AHCI , powinno pomóc

Hej,

A jesteś pewien, że to jest BSOD czy może po prostu komunikat informujący, o niemożności znalezienia dysku twardego?? Czy wygląda on tak, jak poniższy??

6hdbr981f8ux0gpdf2wn_thumb.jpg

Jeśli faktycznie jest taki jak powyższy, to rozwiązaniem będzie integracja sterowników SATA z płytą instalacyjną Windows XP. Oczywiście potrzebne to tego będzie podanie dokładnego modelu laptopa… A tutaj znajdziesz artykuł, jak krok po kroku zintegrować sterowniki SATA - Instalacja Windows XP na dyskach SATA..

No tak, tyle że mariusz509 napisał, że tego zmienić się nie da. A z drugiej strony dlaczego ma przełączać dysk w leciwy już tryb IDE?? Nie lepiej teraz zainstalować sterownik, by później cieszyć się możliwościami SATA??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie tak, z doświadczenia wiem, że instalacja sterowników SATA, już po zainstalowaniu systemu (przy wyłączonym AHCI) nie zawsze się udaje.

nie nie niewyglada on tak jak na tym zdjęciu to jest normalny błąd niebieskie tło białe na pisy cos takiego jak czasami mamy np złe sterowniki i potem jest błąd systemu windows to coś takiego tam właśnie wywala…

I zapewne z kodem: 0x0000007B ?

Hej,

Jeśli faktycznie wyskakuje błąd z poniższym numerem, to również może oznaczać brak sterowników do kontrolera SATA - a to po linii prostej prowadzi nas do konieczności integracji sterowników… :slight_smile:

Nie do końca rozumiem - jeśli tryb AHCI jest wyłączony, to dysk działa w trybie zgodności z PATA, więc ewentualne próby instalacji sterowników SATA nie będą udane. A z drugiej strony uruchomienie AHCI spowoduje na dzień dobry BSOD. Gdzieś czytałem artykuł o naprawie takiego systemu, ale pamiętam, że roboty było z tym dość sporo… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie.

Tak, ale sterowniki kontrolera SATA możemy zainstalować z poziomu Windowsa, uruchomić komputer ponownie i włączyć w BIOSie AHCI - tylko to teoretycznie ładnie wygląda, a praktycznie nie zawsze chce działać.

Hej,

No tak - teoretycznie… W praktyce pewnie bardzo rzadko taki numer się udaje - w końcu system dopiero po załadowaniu najważniejszych procesów ma możliwość zmiany/instalacji sterowników, a tu już na samym początku - zaraz po zakończeniu testów POST - uruchamiany jest rozruch - z zupełnie innego dysku…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Instalowałem w ten sposób sterowniki SATA, na swoim laptopie i udało się, ale wiem że w wielu przypadkach są problemy. Dlatego też najlepiej integrować sterowniki z instalacją XP, wtedy nie ma prawa nie działać :slight_smile:

Hej,

Dobra, to ten temat zakańczamy. :slight_smile:

mariusz509 , jakieś rezultaty integracji sterowników?? Udało się zainstalować system?? Daj znać.

Pozdrawiam,

Dimatheus