Instalacja XP na Laptopie

Witam. Zakupiłam laptopa z Vistą. Chciałabym jednak zmienić ją na XP. Czy instalacja przebiega tak samo jak na komputerze stacjonarnym, czy mogę napotkać na jakieś nieoczekiwane problemy?

I drugie pytanie: do mojego laptopa HP nie została dołączona żadna płyta z Vistą, to oznacza że nie można jej np. przeinstalwoać albo zainstalować ponownie?

Ad 1

Problemy możesz napotkać przy instalacji. Zależy to przede wszystkim od tego czy dysk twardy w laptopie to SATA czy IDE. W pierwszym przypadku trzeba często integrować sterowniki do SATA wraz z płytą instalacyjną Windows przy pomocy darmowego Nlite http://www.nliteos.com

Czasami BIOS laptopa HP ma opcję “native sata” co pozwala na instalację systemu bez żadnych dodatkowych kombinacji

Ad 2

W HP masz moduł o nazwie HP Backup&Recovery. Przy pomocy tego modułu sama tworzysz sobie płytę Recovery potrzebną do przywrócenia stanu fabrycznego laptopa w przypadku np. uszkodzenia dysku twardego. W innych przypadkach przywrócenie stanu fabrycznego wykonuje się poprzez wykorzystanie ukrytej partycji serwisowej zawierającej obraz systemu

Bardzo dziękuję ;).

Drugim problemem z XP może być brak sterowników do twojego hardware’u pod ten właśnie system.

Wcześniej upewnij się czy znajdziesz sterowniki pod Xp do twojego lapsa.

Ok, dzięki. Mam jeszcze jeden problem: na Viście mam wgranego Office’a (chyba Office Ready), ale nigdzie nie mam klucza do niego… Czy to jest jakaś wersja testowa i klucza w żaden sposób nie uzyskam?

Tak, Office Ready to 60-dniowa wersja testowa, zapoznawcza. Przed upływem 60 dni musisz albo zakupić klucz licencyjny (bez nośnika) lub po tych 6o dniach skasować pakiet. Po upływie 60 dni nie będzie można zakupić klucza