Instalacja XP na starym laptopie bez cd-rom

Witam. Mam starego laptopa IBM i musze na nim zainstalować nowego windowsa bo stary sie zepsuł. Nie ma w nim cd-romu więc jak można zainstalować xp na nim? Aha i jeszcze: Pendrive odpada bo nie mam w biosie bootowania z usb i wogóle nie bootuje pendrive. Czy da się jakoś z dysku twardego?? Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Jest tam stacja dysków? Nic o tym nie napisałeś…

Ja bym zrobił tak:

  • wymontować dysk twardy z laptopa

  • podłączyć do komputera innego (przez kieszeń USB, przejściówkę IDE2.5<–>3.5, możliwości jest kilka)…

Teraz:

a) albo zgrać całą zawartość \i386 na dysk C i potem po zabotowaniu z dyskietki (http://bootdisk.com/bootdisk.htm) uruchomić winnt.exe

b) można też spróbować w tym drugim komputerze zrobić taki trik:

  • wsadzić do napędu płytę instalacyjną z Windowsem (niech to będzie D:)

  • nasz dysk z laptopa niech to będzie Z:\ (wcześniej formatujemy, najlepiej NTFS),

  • uruchamiamy z linii poleceń: D:\i386\winnt32.exe /tempdrive:G /makelocalsource /dudisable /noreboot /syspart:Z

  • robimy nową instalację, czekamy na skopiowanie danych

  • potem podłączamy do laptopa

Można jeszcze próbować na inne sposoby…

Zewnętrzna stacja CD-ROM na USB.Można spróbować z FreeDos,wrzucić na dysk podpięty do drugiego komputera Nortona Commandera i instalkę.Uruchomić instalację z NC.Jeśli nie pójdzie XP,można wstępnie zainstalować Win98 a potem uaktualnić do XP.Masz stację dyskietek ?

Mam stacje dyskietek ale nie mam dyskietek

Problem kupić ??

I nagrac na niej:

:?

reksio009 , autor napisał w temacie:

W zwiazku z tym twój post dotyczący pendrive-a z XP

jest OT-em.

A OT leci w kosmos