Instalacja XP na Viście - POMOCY!

Witam, kupiłem laptop TOSHIBA, jest zainstalowany Windows Vista, chciałbym również zainstalować XP aby mieć wybór, ale jak wkładam płytke z systemem XP to wszystko idzie OK do momentu kiedy się powinnien ukazać jaki jest system zainstlowany, wtedy sie pokazuje ze nieznajduje partycji i coś tam, cos tam. Jak włożyłem XP przy włączonym systemie Vista to opcja instalacji nie jest podświetlone (nieaktywna). Jest możliwość zainstalowania systemu XP bez usuwania Visty bo do Visty nie mam Płytki instalacyjnej, oraz chciałbym ją zostawić.

Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję.

Jeżeli jest to nowy laptop, to Viste będziesz miał na partycji RECORVERY.

Sa dwie partycje, Vista i dysk lokalny, dysk lokalny jest pusty…

Tylko jak zainstalowac XP ? Bez usuwania Visty aby miec dwa systemy ?

Instalka Visty powinna być na ukrytej partycji (widoczna powinna być w Zarządzaniu komputerem)

ew downgrade do XP lub po prostu idź do punktu gdzie kupiłeś laptoka i porozmawiaj z nimi…

Tylko laptpa nie kupilem w polsce… to sam nie zainstaluje XP na tym laptopie ?

musisz wiedzieć gdzie jest instalacja Visty… bo może być tak że jej usunięcie kończy gwarancję…

Niema innej możliwości jak najpierw Xp na jednej partycji a potem Vista na drugiej, jeśli zainstalujesz najpierw viste potem xp to stracisz dostęp do visty i będziesz musiał naprawiać bot-loadera visty a jak i co to gdzieś było na forum o tym.Zainstaluj xp na dysku D ( lub innym zależy jak tam masz oznaczone. W każdym bądź razie nie na C) .Później restart kompa i w czasie gdy na ekranie jest logo TOSHIBA wciskasz klawisz F11 (bądź inny sprawdź w instrukcji laptopa ale na 95 % to będzie to F11) aby uruchomić re-instalację Visty

Ot cala FiLoZoFia

tylko jak wkładam płytke to opcja instalacji Windows XP jest nie aktywna…

musisz bootować z płyty a jeśli nie bootuje z płyty to zmień to w BIOSie… chyba nie masz na nim hasła?

Są hasła uniwersalne