Instalacja xp na viste!

Witam!

Mam Vistę na dysku głównym i chce przejść na xp. No to wkładam płytkę xp no i formatuje i instaluje(na takim niebieskim tle :D), potem uruchamia się ponownie chce bootować z płyty to mu niepozwalam i nic dalej się nie dzieje. Powinna się włączyć istalacja xp(nawet jak wyjmę płytę). Zawsze mi się udawało a teraz jakoś blokuje. I żeby uruchomic komputer musze zainstalować niestety vistę.

Bo jak zainstaluje vistę to przy uruchamianiu piszę żeby wybrać vistę albo starszą wersję sytemu (ale wcale xp nie ma)

to co mam zrobić format wszystkich dysków?

mam dwa dyski 80g

powiedzcie mi jak zaistalować xp na dysku głównym albo na jednym xp a na drugim vistę

Dzieki za pomoc!

najprościej pobierz, nagraj na płyte program GParted bootuj program z płyty i sformatuj partycje na której posiadasz Viste

to jest livecd a u mnie od jakiegoś czasu żaden linux (z live cd i inne np. szkoła hakerów)nie chce się uruchomić ( w połowie ładownia sie zacina)

jedynie na szkole hakerów pisze że podczas bootowania trzeba wpisać …no hot plug…(czy jakoś tak) a potem sie skapłem że na livecd nie działaja porty usb