Instalacja XP - problem

(Marcinsurdy) #1

Witam, ponieważ nie mogę się połączyć z siecią bezprzewodową za pośrednictwem visty home premium postanowiłem zainstalować XP. Jest to nowiutki laptop i kiedy odpalam instalkę xp to ładuje mi standardowo pliki poczym pyta co chce zrobić, więc wybieram instaluj windows i pokazuje mi sie komunika że nie może znaleźć dysku twardego i żeby wcisnąć F3 żeby zakończyć instalator (Setup did not find any gard disk drives installed in your computer)

co jest grane?? nigdy czegoś takiego nie miałem, plisss help.

(M Salatka) #2

Potrzebujesz jakiejś dyskietki która wykrywa dysk twardy podczas instalacji XP.

Niestety nie pamiętam skąd to wziąść (to mieści się na jednej dyskietce) !!

Ale moze ktos inny na forum powiec cos więcej o tym bo napewno potrzebujesz dyskietki z "tym czymś"

pozdrawiam

(Twardy Qmr) #3

Jakiej firmy jest notebook? Zapewne trzeba będzie w biosie ustawić conieco :mrgreen: postaram sie pomóc...

(Seba86mu) #4

Więc prawdopodobnie posiadasz w nim dysk twardy SATA.

Potrzeba Ci będą sterowniki RAID dla Twojego dysku. Pobierz i zainstaluj program EVEREST, otwórz program, kliknij na ikonce Komputer , potem Podsumowanie i z pozycji Magazyn odczytaj pełnaą nazwę dysku twardego. Napisz ją tutaj, bądź pobierz samodzielnie te sterowniki ze strony producenta dysku. Możliwe, że znajdują się one na stronie producenta laptopa.

(Marcinsurdy) #5

Przepraszam ale narazie pożyczyłem laptopa koleżance, będe go miał za jakiś tydzień, wtedy wam wszystko napisze

dziękuję narazie i liczę na dalszą pomoc

pozdrawiam

(Monczkin) #6

Nazwij temat konkretnie.