Instalacja XP, restart i "przejscie w tryb graficzny"

(Luc-) #1

Witam.

Mam taki dosc dziwny problem (przynajmniej pierwszy raz sie z nim spotykam a XP instalowałem juz XXX razy). Probowalem juz wielokrotnie i za kazdym razem to samo:

wkladam plytke, boot z CD, ładowanie, format partycji, kopiowanie plików instalacyjnych, restart komputera... i tu powinien pojawic sie ekran logowania Windy i przejscie w "śliczny" tryb graficzny instalacji, ale - nic. po załadowaniu biosa, mruga "_" i nic wiecej. Dla ciekawosci zainstalowałem Ubuntu - zainstalowało sie bez problemów. a Winda dalej nie chce...

instalka to XP Prof z SP2

HDD (samsung SP2004C) - SATA, przy SP1 juz podobno nie trzeba ładowac sterów do SATA, no ale i tak to zrobiłem - nie pomogło.

reset biosa - nie pomogło.

MOBO: asus P5GD1 PRO.

(Longhorn2009) #2

Przestaw w BIOSie kolejność bootowania, tak aby HDD był jako pierwszy.

(Luc-) #3

nawet nie przestawiam na poczatku zeby sie bootowało z CD tylko przy ładowaniu biosa naciskam F8 co pozwala wybrac mi urzadzenie z ktorego bedzie sie bootował komp przy danym rozruchu (troche namieszałem... ale zrozumieliscie? :slight_smile: )

(Longhorn2009) #4

Ten Windows oryginalny?

(Luc-) #5

trudne pytania zadajesz :mrgreen: nie, ale - kiedys dawał rade...

(Longhorn2009) #6

Więc zapraszam do regulaminu.

(Luc-) #7

:slight_smile:

zreszta - cd key mam oryginalny (wraz z zakupem kompa mialem winde, teraz przeinstalowuje, plyta sciagneta z neta, a cd key wpisze oryginalny...)

(Longhorn2009) #8

Piratom nie pomagamy. Ten CD-KEY przyjmie tylko do oryginalnej płyty.

(Luc-) #9

to ze powiedzialem ze mam pirata wynika z mojej dobrej woli, a jakbym powiedzial ze mam oryginałke to byscie pomogli? ;] ahh, niektore regulaminy sa jednak inteligentne :slight_smile:

(K Cichocki) #10

Witam.

Mam pewien problem z instalacją Xp Prof Sp3. Mianowicie po przejściu pierwszej części (tekstowej) instalacji komputer jest restartowany, pokazuje się okno uruchamiania i... po pewnym czasie ukazuje się blue screen .

XP staram się zainstalować na HP Pavilion dv7-1070eo.

Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem? Jaka może być przyczyna takiego zachowania i w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam i czekam na jakieś info.

(Existence) #11

Podaj tytuł blue screena

(pocztarafcio@onet.pl) #12

...kupa z tym roboty żeby na tym lapku postawić xp , brak sterów itd... pytanie czy warto ? XP już tak nie ogarnia nowych sprzętów.

Miałem dv5 siadła płyta z przegrzania po gwarancji ,paviliony mają problem z chłodzeniem, radze nie grzebać jak jest jeszcze na gwarancji...

Pozdrawiam :slight_smile: