Instalacja XP SP2 i sterowniki karty graficznej


(Vorphalac) #1

Witam

Mam następujący problem: musiałem sformatować systemową partycję i próbuję zainstalować czysty system Windows XP + SP2. Instalacja przebiega pomyślnie do pierwszego restartu instalacji, gdy pojawia się pasek "instalowanie urządzeń", nagle ekran gaśnie i albo się nie włącza, albo pojawią sie jakis zdeformowany nieczytelny obraz na monitorze. I monitor wyrzuca komunikat "Cannot display this video mode, change computer display input to 1400x900@60Hz". Nie mogę zmienić rozdzielczości bo system nie jest zainstalowany, karta graficzna to GeForce4 MX 440. Proszę o pomoc - jak przebrnąć instalację Windy, aby potem zainstalować wszystkie sterowniki ? Z góry wielkie dzięki za porady. Pozdrawiam


(MaRa) #2

Był zmieniony monitor, gdy system był już zainstalowany?

Zgaduję, bo nie miałem z czymś takim do czynienia, ale XP powinien mieć sterownik dla tej grafiki, może nie potrafi ustawić wymaganej przez monitor rozdzielczości? Bo jest dosyć nietypowa, takie monitory pojawiły sie niedawno). Wtedy może pomogła by instalacja z płytki z XP zintegrowanym z ServicePackiem 3 (skąś płytka, albo integracja przy pomocy programu nLite).


(Vorphalac) #3

Tak, był zmieniony monitor, też przypuszczam że karta graficzna po prostu nie może wyświetlić takiej rozdzielczości. Instalacja XP z SP3 też nic nie daje :frowning: Czyli pozostaje podłączenie starszego monitora ?

-- Dodane 13.08.2010 (Pt) 20:02 --

Niestety podłączenie starego monitora też nic nie dało. Instalacja zatrzymuję się i to przy gołym XP a także XP z SP2. Czy jest możliwość wgrania sterowników wcześniej, aby XP wykrywał kartę grafiki bez problemu ?