Instalacja XP SP3 - warto?


(kwpolska) #1

Czy warto jest zainstalować dodatek SP3? Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje poza nim.


(Joni987) #2

Jeżeli chcesz go zainstalować na działającym normalnie systemie to moim zdaniem nie warto, zainstalujesz go jak będziesz robił format.

Jeżeli instalujesz windows od nowa - to myślę że warto zintegrować SP3 z płytą instalacyjną windowsa (np. programem nLite)


(Marcindodo) #3

Nie zauważysz żadnej poprawy 'gołym okiem' . Jedni piszą, że to komputer spowolniło, ale ja tego nie zauważyłem. I tak jak Franc instaluj przy okazji nowego systemu, bo tak to szkoda bawienia się ...


(kwpolska) #4

Akurat format MINIMALNIE za rok, bo kilka dni temu go postawiłem -- wcześniej korzystałem z linuxa.


(Joni987) #5

no to jak chcesz to zainstaluj, chociaż odradzam instalacji na działającym systemie, to jeżeli system jest świeży to może nic się nie zepsuje...

Zalecam zrobić format po którym zainstalujesz windowsa z SP3, zwłaszcza że dużo roboty to chyba nie będzie skoro system ma dopiero kilka dni.


(Seba_K.) #6

Ja zainstalowałem i żałuję, ponieważ kilka stron (m.in Microsoft, Gazeta.pl, Wikipedia) przestało się otwierać. Przy próbie otwarcia niektórych stron IE zawiesza się. Cały ekran robi się biały (tylko dolny pasek zadań widać na ekranie) i pozostaje mi tylko ponowne uruchomienie komputera.


(Mateusz Gracz1) #7

Ja uważam że można zainstalować choć nie widać zmian chyba, że wejdziesz w Mój komputer właściwości :slight_smile:


(kijek) #8

To na pewno nie jest wina SP3, poza tym są inne, lepsze przeglądarki.


(system) #9

Ja miałem formata przed wczoraj. Zainstalowałem system z SP2. No i oczywiście włączyłem aktualizacje automatyczne. Pościągało, zaintalowałem. W jednej z nich był IE7. Następnego dnia pościągałem jeszcze łatki z WU, potem automatycznie ściągnęło mi SP3. Nie miałem zbyt dużo do stracenia, więc zainstalowałem. Przed instalacją Service Pack'a przeskanowałem kompa antywirem, antyspyware'em, CCleanerem oraz zdefragmentowałem dysk. Po tym wszystkim zainstalowałem SP3 i wszystko działa jak należy. Dzisiaj przeskanowałem kompa w/w programami oraz ponownie zdefragmentowałem dysk. Wszystko chodzi szybko i w ogóle jest miodzio :smiley: Także polecam mój sposób jeżeli poinstalowałeś już jakieś programy na kompie i szkoda ci czasu na ponowne instalowanie ich. Po zaintalowaniu SP3 będziesz chyba miał jeszcze ze 2 aktualizacje, z tego co pamiętam.

Ogółem polecam SP3. Jeśli się chcesz dowiedzieć więcej poszukaj w :google:

PS. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :slight_smile:


(system) #10

Nie rozumiem Twojego rozumowania. Skoro system został postawiony na nowo kilka dni temu, to po co robić ponownie format tylko po to aby zainstalować XP z SP3? Wg mnie szkoda czasu i zachodu. Osobiście polecam instalację SP3 bo jak by nie było zawiera on szereg poprawek, itp.


(Tezarrus) #11

ja instaluje tylko sp3 na laptopie bo sp3 ma stery od sata, a na laptopie oryginalnie miałem viste. a tak komputer jak dla mnie chodzi wolniej...