Instalacja XP SP3 - warto?

Czy warto jest zainstalować dodatek SP3? Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje poza nim.

Jeżeli chcesz go zainstalować na działającym normalnie systemie to moim zdaniem nie warto, zainstalujesz go jak będziesz robił format.

Jeżeli instalujesz windows od nowa - to myślę że warto zintegrować SP3 z płytą instalacyjną windowsa (np. programem nLite)

Nie zauważysz żadnej poprawy ‘gołym okiem’ . Jedni piszą, że to komputer spowolniło, ale ja tego nie zauważyłem. I tak jak Franc instaluj przy okazji nowego systemu, bo tak to szkoda bawienia się …

Akurat format MINIMALNIE za rok, bo kilka dni temu go postawiłem – wcześniej korzystałem z linuxa.

no to jak chcesz to zainstaluj, chociaż odradzam instalacji na działającym systemie, to jeżeli system jest świeży to może nic się nie zepsuje…

Zalecam zrobić format po którym zainstalujesz windowsa z SP3, zwłaszcza że dużo roboty to chyba nie będzie skoro system ma dopiero kilka dni.

Ja zainstalowałem i żałuję, ponieważ kilka stron (m.in Microsoft, Gazeta.pl, Wikipedia) przestało się otwierać. Przy próbie otwarcia niektórych stron IE zawiesza się. Cały ekran robi się biały (tylko dolny pasek zadań widać na ekranie) i pozostaje mi tylko ponowne uruchomienie komputera.

Ja uważam że można zainstalować choć nie widać zmian chyba, że wejdziesz w Mój komputer właściwości :slight_smile:

To na pewno nie jest wina SP3, poza tym są inne, lepsze przeglądarki.

Ja miałem formata przed wczoraj. Zainstalowałem system z SP2. No i oczywiście włączyłem aktualizacje automatyczne. Pościągało, zaintalowałem. W jednej z nich był IE7. Następnego dnia pościągałem jeszcze łatki z WU, potem automatycznie ściągnęło mi SP3. Nie miałem zbyt dużo do stracenia, więc zainstalowałem. Przed instalacją Service Pack’a przeskanowałem kompa antywirem, antyspyware’em, CCleanerem oraz zdefragmentowałem dysk. Po tym wszystkim zainstalowałem SP3 i wszystko działa jak należy. Dzisiaj przeskanowałem kompa w/w programami oraz ponownie zdefragmentowałem dysk. Wszystko chodzi szybko i w ogóle jest miodzio :smiley: Także polecam mój sposób jeżeli poinstalowałeś już jakieś programy na kompie i szkoda ci czasu na ponowne instalowanie ich. Po zaintalowaniu SP3 będziesz chyba miał jeszcze ze 2 aktualizacje, z tego co pamiętam.

Ogółem polecam SP3. Jeśli się chcesz dowiedzieć więcej poszukaj w :google:

PS. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :slight_smile:

Nie rozumiem Twojego rozumowania. Skoro system został postawiony na nowo kilka dni temu, to po co robić ponownie format tylko po to aby zainstalować XP z SP3? Wg mnie szkoda czasu i zachodu. Osobiście polecam instalację SP3 bo jak by nie było zawiera on szereg poprawek, itp.

ja instaluje tylko sp3 na laptopie bo sp3 ma stery od sata, a na laptopie oryginalnie miałem viste. a tak komputer jak dla mnie chodzi wolniej…