Instalacja XP w beznapedowcu?

Witam :slight_smile:

Mam nietypowy problem, mianowicie kupilem sobie laptopa “beznapedowca” i wszystko pieknie tylko nie wiem jak zainstalowac teraz system :slight_smile:

Wyciagnalem juz dysk, zgralem instalke windowsa, tylko teraz trzeba jeszcze jakos uruchomic ta instalke. Jest masa programikow np. dos ntfs ktore pozwalaja na prace z systemem plikow ntfs, ale zeby byly bootowalne musza byc odpalone z dyskietki !

Dlatego poszukuje jakiegos “programu” ktory zrzuce na dysk laptopa, po czym podepne dysk na swoje miejsce, a ten pozwoli mi go odpalic i uruchomic na nim instalke

Zaznaczam, ze nie mam cd ani floopy :slight_smile: bootowanie z usb tez nie jest mozliwe.

Mam nadzieje, ze nie zagmatwalem tego za bardzo i zrozumiecie w czym tkwi problem.

Pozdrawiam :smiley:

a próbowałeś odpalić plik setup (tej płytki systemu co skopiowałeś ) na istniejącym systemie komputer powinien chcieć się zresetować i ruszyć

patrz ty chyba niepomyslales mówisz ze

niemogłes odrazu zainstalować windowsa ??

hehe :slight_smile: Az tak zle ze mna nie jest :stuck_out_tongue:

Dysk jest sfotmatowany :slight_smile: Wiem, ze mam odpalic plik setup czy winnt z katalogu I386 tylko najpierw musze go miec czym odpalic :slight_smile:

Dlatego szukam jakiegos “dosa” dla ntfs ktorego zgram z mojego kompa na dysk laptopa, podepne laptopa, a ten uruchomi sie pod tym “dosem” :slight_smile:

Chyba, ze instnieje inny sposob…

Przeciez on i tak zrzucilby swoje pliki konfiguracyjne na partycje C, zainstalowalby mi jakby drugi system na moim kompie, a na laptopie nie odpalilbym go pozniej…

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=36383

niestety to juz czytalem i nie pomoglo mi w niczym, instalacja przez siec odpada bo karte mam na PCMIA, a druga porada “pozycz cd”… hmm moze ma ktos do hp omnibook 900 ? :lol: hehe

Pozdrawiam

a moze wgrac pliki z dyskietki startowej na dysk ??

a nie prościej było by sformatować dysk w FAT32, wgrać dosa np.: z dyskietki startowej win98, wgrać katalog z instalką XP. Komp uruchomi się pod DOS-em , uruchomić instalację WinXP. Na NTFS możesz sobie później przekonwertować w każdej chwili.

Gdy to bylo takie proste… zgranie plikow z dyskietki startowej na dysk twardy niestety nic nie daje :slight_smile: Nie znam sie na tym dokladnie, ale chodzi o jakies poczatkowe sektory w ktorych to musialoby byc zgrane, a to nie jest takie latwe…

Pozdrawiam i walcze dalej :smiley:

ehh sweden idź do jakiegoś serwisu -> niech Ci zamontują na moment cd-rom i wgrają to …

A tak serio to strasznie dziwny laptop -> brak CD, brak flopa, brak karty sieciowej, brak usb … :lol:

Niepotrzebnie formatowałeś dysk. Pewnikiem obraz partycji systemowej znajdował się na ukrytej partycji. I wystarczyło odpalić program serwisowy i postępować według instrukcji.

BTW są to tylko moje przypuszczenia.

sweden

Piszesz, ze nie znasz sie na tym a utrudniłeś sobie zycie kupując wlasnie taki laptop a nie inny. Nie wiem do czego mialby ci sluzyc taki sprzet. Ktoś juz wyzej Tobie napisał dokup sobie naped CD lub inny laptop.