Instalacja XP w laptopie - pomoc potrzebna przy nLite

Witam,

mam problem z instalacją WinXP na laptopie Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2515.

Trochę czytałem już forum, z tego co się zorientowałem to są 2 sposoby -

jeden to modyfikacja płyty z XP przy pomocy nLite, drugi to wyłączenie AHCI w biosie (jeśli jestem w błędzie, niech ktoś mnie poprawi).

Chcę wyłączyć to AHCI, wchodzę do biosu, ale tam nic nie ma, żadnych zaawansowanych ustawień, tylko data/godzina, podłączone dyski i kolejność bootowania. Jak można odblokować zaawansowane opcje?

Nic nie da się odblokować. BIOSy laptopów są po prostu takie “niedorozwinięte” :stuck_out_tongue: Jedyna metoda to integracja odpowiednich sterowników przez nLite, albo lepiej dać sobie spokój z XP i zostać przy Viście, która nie jest taka zła.

No to bida. Zostaje mi już tylko nLite. Pojawia się jednak problem - ściągnąłem sterowniki SATA ze strony producenta, nie ma tam jednak pliku *.inf, który nLite potrzebuje do integracji z Windowsem. Jakieś pomysły?

Jeśli XP jest z SP3 instalację zrobisz [ma sterowniki kontrolera dysku] .

właśnie nie da rady. SP3 na płycie jest, ale chcąc zainstalować XP na laptopie wyskakuje komunikat o braku dysku…

Czyli że masz jakiegoś przerabianego XP pewnie :wink: Ogólnie podobnie jak kolega wyżej polecam pozostanie przy viście bo wbrew pozorom to bardzo dobry system jest, na mojej toshibie satellite a300 1mt śmiga bardzo ładnie i względem xp bateria trzyma o jakieś pół godziny dłużej przy trybie oszczędzania energii

Musze przenieść się na XP dlatego, że Vista robi mi problemy przy łączeniu się z Internetem przez komputer stacjonarny, na którym jest XP. Poza tym nie mogę stworzyć widzialnej sieci między ich dyskami. Pozostanie przy Viście jest więc mi nie na rękę. Swoją płytę z XP kiedyś przerabiałem na własne potrzeby właśnie pod kątem doinstalowania SP3.

ale jak vista może Ci wpływać na problem przy łączeniu się z internetem przez komputer stacjonarny? i czemu nie możesz stworzyć widzialnej sieci? Co to za problem? :wink: ja tak mam w domu że PC jest na win xp bo sobie siostra zażyczyła a laptopa mam na viście i oboje się widzimy w sieci, swoje udostępnione pliki, net też śmiga jak głupi zarówno na moim jak i siostry komputerze :wink: