Instalacja XP z dvd-rom na Asus 1005p

Witam,

jestem posiadaczem notebooka asus eee pc 1005p, w laptopku zainstalowany jest system Windows 7 starter - chciałbym zainstalować w nim Windows XP

posiadam zewnetrzny napęd dvd rom - ale mam problem, może błachy ale nie wiem co zrobić

po ustawieniu w biosie aby startował z USB/CD-rom przy ponownym rozruchu klikam klawiszem F10 i pojawia mi się takie okno:

42551234041607897629.jpg

po wcisnięciu klawisza ESC pojawia się inne okno:

63004499957614804942.jpg

dziękuję za pomoc

Jeżeli w BIOS-ie ustawiasz boot USB-CD, to po restarcie nie naciskaj żadnego klawisza, komputer ma pierwsze bootować z USB-CD

ale problem w tym że nic się nie dzieje, nie odpala z dvd tylko ładuje się Windows 7 dlatego pomyślałem że trzeba wcisnąć któryś funkcyjny klawisz F10 lub F12

Nie uruchamia się instalator Win XP z napędu zewnętrznego, może łatwiej by było, po prostu z pendriva.

mam instalkę na płytce

zanim go otrzymałem był zainstalowany na lapku XP i normalnie odpalał z zewnętrznego cd-romu - a teraz coś nie chce

Dodane 29.02.2012 (Śr) 12:44

Ktoś pomoże?

Spróbuj kilka razy zresetować laptopa (z ustawiona opcja BOOT z USB CDROM) czasami tez tak miałem bo po prostu inicjacja z usb-cdrom troche trwa i po prostu przeskakuje ci do następnego etapu zanim czytnik rozkreci plyte i zainicjuje instalacje.

Jeśli dalej nie pomaga odznacz (jeśli jest opcja w biosie) żeby w ogóle nie startował z HDD nawet jeśli jest ustawione jako drugi po USB-CDRom. Tylko pamietaj, ze po samoistnym resecie kompa podczas instalacji gdy zakończone zostanie kopiowanie plików z cd na hdd musisz w biosie przestawić żeby bootowal z HDD!

Po prostu coś nie zaskakuje ci z USBCDRom…